Dnes je piatok, 17.september 2021, meniny má: Olympia
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Dnes je deň narcisov: Urobme piatok 13. krajším dňom!

apríl 13, 2018 - 07:23
Už dnes vyjdú dobrovoľníci so žltými narcismi do ulíc slovenských miest, aby pomohli onkologickým pacientom v rámci 22. ročníka celoslovenskej finančnej zbierky Deň narcisov.
Foto: 

Ako informovala organizácia Liga proti rakovine, ktorá zbierku organizuje, dobrovoľníci v žltých tričkách budú 13. apríla vyberať príspevky a odmeňovať darcov odznakmi v podobe žltých narcisov. Vhodením dobrovoľného príspevku do pokladničky darcovia pomôžu získať finančné prostriedky na konkrétnu pomoc pacientom s rakovinou a ich rodinám na celom Slovensku.

Minulý rok sa počas zbierky podarilo vyzbierať 943-tisíc eur. Vďaka týmto financiám Liga proti rakovine každoročne zastrešuje projekty, ktoré sú určené na priamu pomoc onkologickým pacientom a ich rodinám.

V Centrách pomoci v Bratislave, Martine a Košiciach denne pripravuje program a ponúka širokú škálu služieb vrátane rehabilitácií, jazykových kurzov, prednášok a workshopov. Časť financií zo zbierky je určená na priamu finančnú pomoc pacientom, ktorí sa v dôsledku ochorenia ocitli v hmotnej núdzi. Liga proti rakovine sa okrem toho stará o prevenciu a informovanosť verejnosti, podporuje zdravotnícke zariadenia, nemocnice, iné občianske združenia i výskum v oblasti liečby onkologických ochorení.

Prispieť do zbierky môže každý aj mimo hlavného zbierkového dňa. Napríklad vkladom na účet Ligy proti rakovine SK09 0900 0000 0054 5454 5454 alebo zaslaním SMS v hodnote tri eurá na číslo 848 v sieti všetkých mobilných operátorov.

- - Inzercia - -