Dnes je sobota, 04.december 2021, meniny má: Barbora, Barbara
Čas čítania
4 minutes
Zatiaľ prečítané

Veľvyslanectvo mladých: Poznáme najlepšie projekty študentov!

apríl 23, 2018 - 16:49
8. ročník jedinečného projektu Veľvyslanectvo mladých, ktorého hlavnou myšlienkou je možnosť aktívne sa prejaviť pri riešení problémov mladých ľudí žijúcich na Slovensku, spoznal svojich víťazov!
Foto: 
Ramon Leško

Do finále ôsmeho ročníka projektu Veľvyslanectvo mladých sa spomedzi desiatok študentov dostali štyri vypracované projekty zo strednej školy a dva projekty vypracované študentami vysokých škôl. ,,Tento projekt vznikol pred ôsmimi rokmi a je neuveriteľné, aký pokrok nastal u študentov od jeho začiatkov. Dnes sme mali možnosť vidieť stopercentne pripravených žiakov a myslím, že sa svojej úlohy zhostili na výbornú. Tí, ktorí sa prihlásili sú študenti, ktorí chcú niečo dokázať, nie je im ľahostajné v akom štáte, či meste žijú," hovorí autorka projektu a generálna riaditeľka Star production Mária Reháková, ktorá zvýrazňuje myšlienku budovania lokálpatriotizmu.

Odborným garantom projektu je bývalý minister hospodárstva Slovenskej republiky a marketingový odborník pán Juraj Miškov, ktorý hodnotí tento ročník veľmi pozitívne. ,,Veľvyslanectvo mladých považujem za veľmi prospešný projekt, ktorý naučí mladých ľudí pripravovať zmysluplné projekty a zároveň ich aj prezentovať. Všetky hodnotíme z pohľadu inovatívnosti, inšpiratívnosti, či spoločenskej prospešnosti. Mnohé z nich majú tieto atribúty a veľa z nich je realizovateľných za predpokladu, že študenti nájdu aj financovanie," hovorí pán Miškov s tým, že tohtoročné projekty boli na vysokej úrovni a rozhodovenie poroty bolo mimoriadne náročné. 

Víťazné projekty

Titul Veľvyslanca mladých si spomedzi stredoškolákov odniesla Daniela Vargová zo Spojenej školy Slančíkovej Nitra svojim projektom "Freetime-wifi gallery," ktorý má priniesť do centra Nitry voľnočasové galérie s možnosťou pripojenia wifi. ,,Hlavnou myšlienkou projektu je to, aby mali ľudia kde tráviť svoj voľný čas. Jednotlivé galérie by sa mali nachádzať na pešej zóne v Nitre, popri rieke, či v parku. Sedenie by bolo paletové a umiestnené do "včelieho plastu".  Zaujímavosťou by boli sochy umiestnené uprostred sedenia. Tie by vytvorili študenti umeleckých škôl, takže zároveň by to bolo takou menšou galériou," hovorí výherkyňa, ktorá získala jazykový pobyt v Oxforde od Education First, ktorý odovzdala riaditeľka Linda Pffeffer. Okrem toho si odniesla diplom a knihy od vydavateľstva Ikar.

Na druhom mieste sa umiestnila Pavla Pohánková z Gymnázia Alberta Einsteina Bratislava so svojim projektom "Kultúrno-spoločenský alebo ekonomický rozvoj mesta/okolia." Ten odprezentovala v ruskom jazyku. Za podnetný projekt a odprezentovanie získala diplom, knihy od vydavateľstva Ikar a tiež návštevu Európskeho parlamentu v Bruseli od europoslanca Miroslava Mikolášika. Špeciálnu cenu v podobe jazykového kurzu jej udelil aj Martin Volek z Volis Academy.

vm019.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Tretie miesto si odniesli Natália Nociarová a Jarmila Sedliaková zo Strednej odbornej školy v Detve, ktorý odprezentovali projekt "Ekofarma Detva" a ako štvrté skončili Nikola Sekerešová a Ivana Fekiačová zo Strednej odbornej školy v Detve s projektom ,,Vzdelávanie podnikateľov v regióne".

vm027.jpg

Foto: 
Ramon Leško

vm025.jpg

Foto: 
Ramon Leško

vm041.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Prezentovali aj vysokoškoláci

Tento rok po druhýkrát za históriu projektu mali možnosť prezentovať aj vysokoškoláci. Oba odprezentované projekty si pre svoju výnimočnosť odniesli prvé miesta. Z Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave sa predstavili Marin Pekarčík, Ivan Zvara, Martin Zvara a Ján Forgáč projektom "S-case". Víťazi si odniesli ročný študijný pobyt na univerzite v Číne, jazykový kurz od Volis Academy, diplom a knihy od vydavateľstva Ikar.

vm050.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Z ekonomickej univerzity BA sa predstavil projektom "Lepšia regulácia ako predpoklad zlepšenia kvality podnikateľského prostredia" Jakub Zeman. Odniesol si dotovanú stáž na tri mesiace spoločnosti Qualysoft s výškou dotácie 800 eur na jeden mesiac, diplom a tiež knihy od vydavateľstva Ikar.

vm053.jpg

Foto: 
Ramon Leško

vm058.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Členovia odbornej poroty pre stredné školy: 

 H.E. Helfried Carl – Mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Rakúskej republiky na Slovensku, predseda poroty pre tento ročník, na finále prítomný zástupca pána veľvyslanca, pán Mag. Wilhelm PFEISTLINGER

 H.E. Andrew John Garth – predseda poroty – Mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Veľkej Británie na Slovensku

 PhDr. Juraj Miškov – garant projektu, bývalý minister hospodárstva Slovenskej republiky, marketingový expert

 H.E. Alexey Leonidovič Fedotov - Mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Ruskej federácie na Slovensku

H.E. Steluta Arhire -  Mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Rumunskej republiky na Slovensku

H.E. Adam Sterling– Mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Veľvyslanectva USA na Slovensku

H.E. Joachim Bleicker – Mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Nemeckej spolkovej republiky na Slovensku

H.E. Christophe Léonzi – Mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Francúzskej republiky na Slovensku

H.E. Maria Louisa Marinakis –  Mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Grécka na Slovensku

PhDr. Elvíra Chadimová – prezidentska TOP Centra podnikateliek

Mgr. Juraj Droba, MA, MBA – predseda Bratislavského samosprávneho kraja v zastúpení pánom Igorom Urbančíkom, riaditeľ odboru školstva, mládeže a športu na BSK

Ing. Inge Murgašová – Personálna riaditeľka spoločnosti MATADOR HOLDING, Inc.

Mag. Martin Volek, MBA – zakladateľ Volis Academy a Google Partners Certified Trainer

Mgr. Mária Miková – šéfredaktorka týždenníka Slovenka

Ing. Elena Kohútiková, PhD. – podpredsedníčka dozornej rady nadácie VÚB 

Branislav Horník – Marketingový a produktový manažér TOP Auto Slovakia

Tomáš Arendáš – riaditeľ marketingu MetLife CE

Milan Drdoš – vedúci komunikácie spoločnosti MetLife CE

Štefan Petergáč – riaditeľ spoločnosti Datalan

Členovia odbornej poroty pre vysoké školy:

H.E. Helfried Carl – Mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Rakúskej republiky na Slovensku, predseda poroty pre tento ročník, na finale prítomný zástupca pána veľvyslanca, pán Mag. Wilhelm PFEISTLINGER

 H.E. Andrew John Garth – predseda poroty – Mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Veľkej Británie na Slovensku

 PhDr. Juraj Miškov – garant projektu, bývalý minister hospodárstva Slovenskej republiky, marketingový expert

 H.E. Lin Lin – Mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Čínskej Ľudovej Republiky na Slovensku

Dr.h.c. prof. Ing. Juraj Stern, PhD. – rektor Paneurópskej vysokej školy v Bratislave

PhDr. Juraj Miškov – bývalý minister hospodárstva SR, podnikateľ a marketingový odborník

Prof. RNDr. Karol Mičieta, PhD. – rektor Univerzity Komenského v Bratislave

Prof. Ing. Rudolf Sivák PhD. – Vice-rector for development of University of Economics in Bratislava 

Doc. MUDr. Eliška Kubíková, PhD. – prednostka ústavu anatómie Lekárskej fakulty UK

Prof. PhDr. Jaromír Pastorek, DrSc. – splnomocnenec vlády pre výskum a inovácie

DI Peter Oros – riaditeľ spoločnosti Qualysoft

 

- - Inzercia - -