Dnes je sobota, 19.september 2020, meniny má: Konštantín
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Projekt Veľvyslanectvo mladých má svoje úspešné pokračovanie!

jún 12, 2018 - 10:28
Projekt Veľvyslanectvo mladých, ktorý sme tento rok uskutočnili už po ôsmykrát, má svoje úspešné pokračovanie. V pondelok, 11. júna 2018 primátor hlavného mesta Bratislava Ivo Nesrovnal prijal na pôde magistrátu víťazku aktuálneho ročníka, stredoškoláčku Pavlu Pohánkovú. Na stretnutí v príjemnej atmosfére hľadali spoločné riešenia, ako jej projekt zrealizovať.

Hlavnou myšlienkou projektu Veľvyslanectvo mladých je možnosť aktívne sa prejaviť pri riešení problémov mladých ľudí žijúcich na Slovensku. Aj tento rok sa do projektu prihlásilo množstvo študentov, spomedzi ktorých členovia odbornej poroty zloženej z veľvyslancov rôznych krajín na Slovensku vybrali víťazov spomedzi stredoškolákov aj vysokoškolákov. 

Pavla Pohánková z Gymnázia Alberta Einsteina v Bratislave počas finále súťaže, ktorá sa uskutočnila v priebehu apríla, odprezentovala projekt ,,Poďme na školák" v ruskom jazyku. Jeho hlavným cieľom bola výstavba multifunkčného ihriska pre žiakov Gymnázia A. Eisteina a širšej verejnosti, pričom v ňom navrhla aj spôsob rekonštrukcie športového areálu výstavbou tohto ihriska. 

Pavla Pohánková počas prezentácie projektu v apríli 2018

vm019.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Počas stretnutia s primátorom hlavného mesta Bratislava Ivom Nesrovnalom víťazka konzultovala ďalšie kroky a možnosti realizácie projektu. Primátor jej taktiež umožnil stráviť v priebehu septembra celý deň v jeho kancelárii a tak bude mať Pavla možnosť zažiť, ako funguje bežný deň v jeho kancelárii.

marmare001.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

marmare004.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

V kancelárii primátora víťazku projektu sprevádzala projektová manažérka vydavateľstva STAR production Ingrid Victory a šéfredaktorka týždenníka Slovenka Mária Miková

marmare006.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

- - Inzercia - -