Dnes je streda, 08.december 2021, meniny má: Marína
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Primátor Nitry prijal výherkyňu projektu Veľvyslanectvo mladých 2018

jún 13, 2018 - 16:47
Držiteľka prvého miesta projektu Veľvyslanectvo mladých Daniela Vargová zo Spojenej školy Slančíkovej v Nitre dnes odprezentovala svoj projekt Freetime-wifi gallery v kancelárii primátora Nitry Jozefa Dvonča. Na spoločnom stretnutí s organizátorkou projektu Máriou Rehákovou, zástupcami mesta a primátorom konzultovali ďalšie postupy, ako víťazný projekt zrealizovať.
Foto: 
Peter Meszaros

V úvode stretnutia organizátorka projektu, riaditeľka vydavateľstva STAR production odprezentovala projekt Veľvyslanectvo mladých, vyzdvihla jeho význam pre spoločnosť aj mladých ľudí a poďakovala primátorovi za prijatie.

pr.jpg

Foto: 
Peter Meszaros

Samotný projekt, s ktorým študentka Spojenej školy Slančíkovej Daniela Vargová vyhrala prvé miesto, odprezentovala aj na pôde kancelárie primátora, čo sa stretlo s pozitívnym ohlasom. Mesto totiž v najbližšom čase pripravuje podobný projekt "Mením moje mesto". Podporu študentka dostala aj od riaditeľa školy pána Jaroslava Mačeka, ktorý prisľúbil, že škola realizáciu projektu zafinancuje. 

nitra001.jpg

Foto: 
Peter Meszaros

Vízia Danielinho projektu je vo výstavbe oddychových miest, tzv. galérii na najatraktívnejších miestach mesta Nitra, ktoré by boli zaujímavé pre širokú verejnosť  najmä vďaka bezplatnej wifi a vzhľadu, na ktorom by mali možnosť umelecky sa podieľať aj študenti z miestnych umeleckých škôl. ,,V miestnych galériách by boli vytvorené napríklad sochy z dierovaného plechu rôznych tvarov, napríklad kvet s listom ako šmýkala pre deti, kaktus s funkciou vešiaku na kabáty či dáždniky, farebné zvieratá, muchotrávka, kaleidoskop a podobne. Vo vnútri sôch by bol umiestnený plastový box na wifi router. Obsahovali by taktiež reflektor, ktorý by zabezpečil osvetlenie galérií v noci a taktiež vstavané USB porty na nabíjanie mobilných telefónov," hovorí.

nitra003.jpg

Foto: 
Peter Meszaros

O projekte

Hlavnou myšlienkou projektu Veľvyslanectvo mladých je možnosť aktívne sa prejaviť pri riešení problémov mladých ľudí žijúcich na Slovensku. Tento rok oslávil svoje ôsme narodeniny a rovnako, ako pominulé roky, aj tento sa doň prihlásilo množstvo študentov, spomedzi ktorých členovia odbornej poroty zloženej z veľvyslancov rôznych krajín na Slovensku vybrali víťazov spomedzi stredoškolákov aj vysokoškolákov.

Projekt študentom otvára cestu k nadväzovaniu kontaktov, zlepšeniu kvality mesta, v ktorom žijú a v neposlednom rade vďaka nemu získavajú  množstvo atraktívnych cien spomedzi ktorých možno spomenúť jazykový pobyt na Oxforde, návšteva Európskeho parlamentu či študijný pobyt v Číne. 

- - Inzercia - -