Dnes je sobota, 08.august 2020, meniny má: Oskar
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Nové tváre módnej scény dávajú šancu siedmim mladým dizajnérom!

jún 22, 2018 - 11:06
Odborná porota Bratislavských módnych dní 21. júna vybrala finalistov projektu Nové tváre módnej scény. Tí predstavia svoju súťažnú kolekciu na tému FOLKLÓR V MÓDE na jesennej časti Bratislavských módnych dní 2018.

Každoročne je s jarnou častou Bratislavských módnych dní by Mercedes-Benz spojené aj vyhlásenie témy projektu Nové tváre módnej scény, ktorá dáva príležitosť mladým módnym tvorcom uchytiť sa vo svete módy. Ani tento rok tomu nebolo inak a organizátori si v rámci osláv 70 ročnice týždenníka Slovenka a Európskeho roku ctenia si tradícií pripravili pre súťažiacich tému, ktorou im vzdáme hold - FOLKLÓR V MÓDE. O túto tému bol prejavený mimoriadny záujem, o čom svedčí aj počet prijatých portfólií s návrhámi.

Členovia poroty, Slávka Kallayová, Petra Ficová, Andrej Kusalík, Monika Reháková, Petra Ficová, pod vedením akademickej maliarky Ivety Lederer aj tento rok vybrali finalistov projektu, ktorí budú súperiť o prestížny titul Nová tvár módnej scény a množstvo atraktívnych cien. Pri výbere finalistov nechýbala ani Adriana Horecká, ambasádorka súťažnej témy Folklór v móde, ktorá tým, že je sama módnou návrhárkou, bude finalistom nápomocná.

ntms.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Do finále projektu sa dostali:

1. Eva Beňová

2. Viktória Chovanová

3. Božena Petrášová

4. Monika Pšenicová

5. Lenka Slačková

6. Michal Šumichrast

7. Martina Vrábeľová

Finalisti projektu sa už v priebehu júla stretnú s odbornou porotou, ktorej predstavia jeden ušitý model a budú mať možnosť odkonzultovať s profesionálmi, ako budú pri tvorbe kolekcií ďalej pracovať.

Finálne kolekcie predstavia na jesennej časti Bratislavských módnych dní by Mercedes-Benz, ktorá sa tentokrát bude konať v priebehu septembra!

Postupujúcim srdečne blahoželáme! 

- - Inzercia - -