Dnes je štvrtok, 13.august 2020, meniny má: Ľubomír
Čas čítania
4 minutes
Zatiaľ prečítané

Bratislavské módne dni 2018: Spoznali sme víťaza projektu Nové tváre módnej scény!

september 27, 2018 - 00:49
Bratislavské módne dni by Mercedes-Benz sa prehupli do svojej druhej polovice ... a to doslova vo veľkom štýle! Štvrtý večer módnych dní totiž patril projektu Nové tváre módnej scény, vďaka ktorému sme spoznali najtalentovanejšieho mladého módneho tvorcu pre rok 2018!

V očarujúcich priestoroch

Po uplynulých dvoch večeroch v Refinery Gallery sa v polovici týždňa dejisko jesennej edície Bratislavských módnych dní presunulo na nové miesto - do gotického kostola Klarisiek, kde sa konalo dlhoočakávané finále projektu Nové tváre módnej scény, ktorý Agentúra Promotion každoročne organizuje v rámci módnych dní. Práve vďaka tomuto projektu sme spoznali množstvo dnes už eteblovaných návrhárov. 

Hneď v úvode večera privítala hostí príhovorom hlavná organizátorka Bratislavských módnych dní by Mercedes-Benz Mária Reháková, ktorá sa netají tým, že práve finále projektu Nové tváre módnej scény patrí k jej najobľúbenejším večerom v rámci módnych dní. Pozdraviť módnych nadšencov a podporiť Nové tváre módnej scény prišiel aj primátor hlavného mesta Bratislava pán Ivo Nesrovnal: ,,Kultúrne leto, ale aj módne dni tvoria kostru kultúry v Bratislave. Veľmi si cením to, čo robí pani Reháková pre kultúru v Bratislave. To, čo sa vám podarilo so slovensko-anglickým dňom počas prvého dňa BMD je skutočne unikát. Niet divu, že za týmto úspechom stojí energická úspešná žena," nešetril slovami chvály.

rehakova002.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Večer patril nováčikom

V poradí už štvrtý večer Bratislavských módnych dní sa teda predstavili nováčikovia na módnej scéne, medzi nimi Eva Beňová, Viktória Chovanová, Božena Petrášová, Monika Pšenicová, Lenka Slačková, Michelle Šumichrast a Martina Vrábeľová. Každý z menovaných talentov sa skvele zhostil súťažnej témy večera Folklór v móde, ktorej posolstvom bolo vzdať hold tradíciám a osláviť 70-ročnicu týždenníka Slovenka. 

Víťazkou projektu sa stala Lenka Slačková

Počas večera sme spoznali troch mladých návrhárov, ktorí si odniesli skvelé ocenenia. Srdcia a obdiv poroty si získala Lenka Slačková so svojou kolekciou vytvorenou z dvoch materiálov - džínsoviny a ľanu. ,,Porota ocenila, že Lenka pracovala s dvoma materiálmi, ktoré boli v minulosti nášmu kraju blízke. Taktiež oceňujeme, že ručne vypracovala detaily na modeloch a páčila sa nám prezentácia ako taká," prezradila počas vyhlasovania víťaza podpredsedkyňa poroty Simona Vachalková. Víťazka získala priestor na predaj kolekcie v exkluzívnych priestoroch ENVY x PRIVEÉ - beauty & fashion lounge, ktorú odovzdala jeho riaditeľka Natália Selveková, účasť na viedenskom Fashion Weeku v roku 2019 od Nadácie +421, ktorú odovzdala pani Ľubica Surkošová a 20 individuálnych vyučovacích hodín vo Volis International si víťazka prevzala z rúk pána Martina Voleka.

slacko.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

slacko1.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

slackova010.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

bmdklarisky141.jpg

Foto: 
Juraj Jamrich

Druhé miesto si odniesla Eva Beňová: ,,Porota ocenila výber regiónu a to, že pracovala s myjavským krojom, kde je špecifická farebnosť, využívanie modrej a bielej farby a zlaté nášivky, ktoré sú na myjavskom kroji vzácne. Taktiež sme vysoko hodnotili aj použitý materiál," odôvodnila výber druhého miesta pani Vachalková. Evka získala 32 hodinový, odborný program pod záštitou Mod´SPE Paris Central Europe v oblasti Módneho biznisu. Ocenenie jej odovzdal v mene francúzskej vysokej šoly MOD´SPE Paris Cental Europe pán Fabrice Raoul, zakladateľ a koordinátor študentských stáží. Poslanec Európskeho parlamentu MUDr. Miroslav Mikolášik odovzdal poznávací zájazd do sídla Európskeho parlamentu v Bruseli spojený s prehliadkou historických pamiatok mesta a návštevou “Bruselskej krajky”.

beno.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

beno1.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

benova010.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

bmdklarisky143.jpg

Foto: 
Juraj Jamrich

Ako tretia skončila mladá dizajnérka Martina Vrábelová, ktorá sa projektu Nové tváre módnej scény zúčastnila po tretí krát. ,,Ocenili sme samotné vytvorenie dizajnu materiálu, grafického návrhu, ktorý rozšírila do kompozícii na látkach. Oceňujeme tento prínos a v neposlednom rade krásne spracované modely," uzavrela. Riaditeľka vydavateľstva STAR production jej odovzdala poukaz na mediálny priestor vo všetkých tituloch vydavateľstva a Martina si domov odniesla aj poukážku v hodnote 250 eur na nákup látok od spoločnosti Hodváby, ktorú odovzdala pani Iveta Petergáčová.

vrabel.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

vrabel1.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

vrabelovat003.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

bmdklarisky135.jpg

Foto: 
Juraj Jamrich

Každý z finalistov si taktiež odniesol darček od spoločnosty Mary Kay.

...a takto vyzerali ďalšie kolekcie

Božena Petrášová

petras.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

petras1.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

petrasova011.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Viktória Chovanová

viki.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

viki1.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Michelle Sumichrast

sumi.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

sumi1.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Monika Pšenicová

psenic.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

psenic1.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

psenicovaa009.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Prehliadkovú časť zavŕšila Jaroslava Wurl Kocanová

Hostia štvrtkového večera si užili aj exkluzívnu prehliadku krojov v podaní finalistiek Miss Horehronie 2018 a taktiež prehliadku najnovšej kolekcie šperkov Kataríny Žiak. Prehliadkovú časť zavŕšila kolekcia nádherných modelov s folklórnym motívom Jaroslavy Wurl Kocanovej, ktorú modelky predviedli za hudobného doprovodu skvelej Simy Martausovej a Martina Valihoru. Úlohy modelky sa na Bratislavských módnych dňoch opäť zhostila aj moderátorka rádia Jemné Martina Comisso, ktorá sa tejto role zhostila na výbornú!

hore.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

hore1.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

hore2.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Katarína Žiak

ziak.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

ziak1.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Jaroslava Wurl Kocanová

Moderátorka Martina Comisso v šatách s folklórnym motívom žiarila

kocanova006.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

wurl.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

wurl1.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

wurl2.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

kocanova016.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Ďakujeme partnerom!

- - Inzercia - -