Dnes je pondelok, 10.máj 2021, meniny má: Viktória
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

TOP dôvody, prečo mať po ruke peroxid vodíka!

október 15, 2018 - 17:10
Peroxid vodíka používajú celé generácie a nájdeme ho takmer v každej domácej lekárničke. O širokých možnostiach jeho využitia ale mnohí netušíme. Je čas to napraviť.
Foto: 
Shutterstock

Už žiadne pesticídy v ovocí a v zelenine

Väčšina čerstvých plodov ovocia a zeleniny je ošetrená pesticídmi a škodlivými chemikáliami, ktoré sú pre zdravie človeka nevyhovujúce. Ak chcete chemikálie odstrániť, mali by ste pridať 1/4 šálky peroxidu vodíka do misky s vodou a plody namočiť do roztoku na približne 30 minút. Potom ich opláchnite.

Zbavte sa bacilov a vírusov vo vzduchu

Zmiešajte 2 litre 3% peroxidu vodíka a 4 litre vody. Roztok pridajte do zvlhčovača a nechajte ho pracovať až do úplného vyčerpania tekutiny. Zmes má silné antibakteriálne a dezinfekčné vlastnosti, ktoré eliminujú vzdušné vírusy i baktérie.

Vybieľte si zuby

Vo väčšine bieliacich produktov figuruje ako hlavná zložka peroxid vodíka. Ten okysličuje povrch zubov. Po vyčistení zubov zubnou pastou si vypláchnite ústa zmesou pozostávajúcej z 2 čajových lyžičiek vody a 1 čajovej lyžičky 3% peroxidu vodíka. Po aplikácii ústa vypláchnite čistou vodou. Postup opakujte tri razy týždenne.

Majte krásne čisté nechty

Po odstránení laku na nechty môžu ruky vyzerať všelijako. Aby ste nechtom vrátili prirodzenú farbu, ponorte prsty do misky naplnenej 3% peroxidom vodíka. Postačí pár minút.  Fintu opakujte niekoľko dní, kým docielite požadované výsledky.

Uvoľnite upchaté dutiny

Ak potrebujete uvoľniť dutiny, vyskúšajte domáci liek postavený, ako inak, na sile peroxidu vodíka. Stačí zmiešať šálku vody so šálkou peroxidu vodíka. Pokiaľ sú vaše dutiny veľmi upchaté, pripravte si silnejší koncentrát.

Uľavte si od bolesti zubov

Zmes kokosového oleja a peroxidu vodíka je účinnou kombináciou na zmiernenie bolesti zubov. Obe zložky majú silné antibakteriálne vlastnosti hubiace baktérie spôsobujúce bolesť.

Dezinfikujte rany

Peroxid vodíka má tiež schopnosť dezinfikovať malé rany. Mať doma balenie 3% roztoku sa vám určite oplatí.

Bojujte s akné

Postačí vám spojenie 2 lyžíc jablčného octu a 2 lyžíc 3% peroxidu vodíka. Vnorte do roztoku vatový tampón a naneste ho na postihnutú oblasť. Nepoužívajte rovnaký tampón na celú tvár, aby ste zabránili prenosu baktérií.

Dôležité upozornenie!

Pri zahriatí na teplotu varu môže čistý peroxid vodíka vybuchnúť. Väčšina výrobkov pre domácnosť obsahuje zriedený roztok so 4 až 5% účinnej látky. Hlavná výhoda peroxidu vodíka spočíva v tom je, že je netoxický a nedráždi dýchacie cesty na rozdiel od iných čistidiel. Dostať ho kúpiť v každej lekárni.

- - Inzercia - -