Dnes je streda, 02.december 2020, meniny má: Bibiána
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Hemoroidy: Vyliečiť a zabudnúť...

február 14, 2019 - 12:20
Hemoroidy sú ochorením, ktorým trpí viac ako 80% mestského obyvateľstva. Príčin pre výskyt hemoroidov je niekoľko: chronická zápcha, malo pohyblivý spôsob života (najmä sedavý), nadmerné užívanie alkoholu a korenistá strava. Dôsledky ú potom napríklad zníženie motorickej funkcie čreva či prekrvenie hemoroidálnych žíl. Takto vznikajú hemoroidy.

Podľa stupňa závažnosti sa priebeh tohto ochorenia člení na štyri štádiá: od mierneho až  po veľmi závažné. Keď je ochorenie v prvom štádiu, dôvodom pre návštevu lekáramôže byť aj slabé zriedkavé krvácanie. Druhé štádium už je naozaj bolestivé. Krvácanie sa stáva citeľným, objavujú sa nepríjemné pocity, svrbenie, pálenie. Zvyčajne v tomto štádiu každá fyzická námaha dolnej časti brucha a panvovej oblasti vedie k tomu, že hemoroidné hrče vypadávajú z análneho otvoru, akoby „vykukávajúc von“, ale stále sa vracajú naspäť. Tento stav je už naozaj kritický. Niektorým sa však podarí zmierniť bolesť a naďalej žiť, akoby sa nič nestalo. Vyzerá to však skôr ako sebaklam, než účinná liečba. Povedzte, koho sa snažíte oklamať? Odkladaním  návštevy proktológa si spôsobujete nenapraviteľnú škodu na vašom zdraví. A čo je najdôležitejšie, všetky vaše pokusy „vyliečiť“ toto zákerné ochorenie môžu nakoniec skončiť veľmi zle. Hemoroidy majú ešte tretie a štvrté štádium. Stojí za to, aby sme sa o nich porozprávali podrobnejšie?

Zanedbané formy hemoroidov spôsobujú chronické krvácanie a následne chronickú anémiu. Hemoroidypredstavujú aj jednu z príčin rakoviny konečníka.

Ľudia, ktorí sú si uvedomelí a starajú sa o svoje zdravie, sa obrátia na lekára už v prvom štádiu. Skúsenosti lekárov však ukazujú, že väčšina prvotných vyšetrení sa vykonáva až vtedy, keď choroba už pokročila do druhého štádia.

Je známe, že strach z operácie a obavy, že liečba môže byť príliš bolestivá, je dôvodom pre odloženie vyšetrenia u proktológa. Na medicínske centrum DoktorPRO Bratislava sa obracajú ľudia s hemoroidmi a análnymi trhlinami, ktoré sú 5 až 10 rokov staré, ba niekedy ešte viac. Najväčším šťastím pre pacientov s hemoroidmi je možnosť vyliečiť túto chorobu bez operácie a bez bolesti. Dnes mákaždý z násmožnosťzbaviť sa týchto nepríjemných chorôb. Na to nepotrebujete cestovať do zahraničia. Zastupiteľstvo Medzinárodného medicínskeho centra DoktorPRO v Bratislave je vybavené všetkým potrebným zariadením a liekmi. Lekári školení v zahraničí už pomohli tisíckam pacientov, aby sa zbavili tohto ochorenia, ktoré dlhé roky ohrozuje ich zdravie, emocionálny stav a aktivitu. Ešte stále premýšľate? Je to vôbec možné? Navštívte kliniku a zbavte sa všetkých vašich pochybností. To je vaša šanca byť zdravý a mať plnohodnotný  život. Zavolajte 0800-200-000 a objednajte sa na vyšetrenie už dnes.

- - Inzercia - -