Dnes je piatok, 14.máj 2021, meniny má: Bonifác
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

MISS SLOVENSKO 2018 sa chystá na Miss World. Obliekajú ju aj dizajnéri z Bratislavských módnych dní

október 29, 2018 - 11:43
Pôvabná Miss Slovensko 2018 Dominika Grecová odcestuje už o pár dní na svetovú súťaž Miss World, ktorá sa aj tohto roku uskutoční v juhočínskom meste Sanya. Viac ako 100 delegátok z rôznych krajín sveta čakajú štyri týždne plné programu i čiastkových súťažných disciplín.
Foto: 

Miss Slovensko 2018 sa preto už niekoľko mesiacov pod dohľadom odborníkov starostlivo pripravuje. ,,Od leta chodím na hodiny angličtiny. Hoci som ju učila v škole a bola aj na jazykovom pobyte v Anglicku, pre svoj dobrý pocit som sa prihlásila aj na konverzácie v Bratislave. Už prvá dokrútka, ktorú sme posielali organizátorom bola v angličtine a v tomto jazyku budem komunikovať celý mesiac, takže treba byť naozaj pripravený. Chodím na hodiny scénického i ľudového tanca a zlepšujem si tiež kondíciu pre športovú disciplínu,“ hovorí Dominika, ktorú na Miss World oblieka viacero slovenských dizajnérov, známych aj z Bratislavských módnych dní.

dominika_v_modeli_jany_jurcenko.jpg

Foto: 
Gabriela Mendelová

Model na čiastkovú súťaž Fashion Designer of Miss World 2018 si Dominika vybrala od uznávanej módnej návrhárky Jany Jurčenko, ktorá spolu s Máriou Feketeovou, pripravila šaty a šperky aj pre ďalšie dve Slovenky, reprezentujúce nás na svetových súťažiach Miss International a Miss Supranational. 

dominika_grecova.jpg

Foto: 
Gabriela Mendelová


O komplet v štýle smart casual, v ktorom Dominika absolvuje pohovor s porotou, pochádza od slovenskej dizajnérky Zuzany Hakovej. Finálové šaty jej pripravuje salón Wem a doplnia ho šperky od slovenských výrobcov Loretta. Národný kostým – ľudový kroj – vybrala našej reprezentantke Iveta Smileková, z predajne Detvianske ľudové umenie.

dominika_v_modeli_zuzany_hakovej.jpg

Foto: 
Gabriela Mendelová

,,Verím, že Dominika i ďalšie dve dievčatá na svetových súťažiach zažiaria, spoznajú iné kultúry i organizáciu takýchto podujatí. No hlavne, budú na tieto súťaže celý život spomínať,“ hovorí riaditeľka projektu Miss Slovensko Karolína Chomisteková.

dominika_v_kroji.jpg

Foto: 
Gabriela Mendelová

Na svetovú súťaž Miss World povezie Dominika Grecová aj dve ručne vyrobené diela z ateliéru Gordana Glass. Jedno z diel sa bude dražiť počas charitatívneho večera na Miss World a druhé je určené pre riaditeľku súťaže Juliu Morley. ,,Súťaž Miss World je do veľkej miery orientovaná na charitu a práve na ňu poputuje aj výťažok z medzinárodnej dražby, do ktorej sa Dominika zapojí s dielom svetoznámej umeleckej sklárky Gordany Turuk.

Delegátky súťaže Miss World 2018, ktorej finále sa uskutoční 9. decembra, sa rozhodli obdarovať aj zástupcovia slovenských dizajnových ponožiek – Fusakle. ,,Celý kolektív 120 dievčat je z organizačných dôvodov rozdelený na niekoľko skupín, ktoré majú vždy svoj program. Verím, že sa týmto slovenským dizajnovým kúskom, na ktorých je slovenský znak i Bratislavský hrad, potešia,“ hovorí s úsmevom Dominika, ktorá sa už na svoje spolusúťažiace teší.

Finále Miss World 2018 i Miss Supranational 2018 sa uskutočnia začiatkom decembra a všetky finálové galaprogramy sa budú dať sledovať aj online prostredníctvom webových stránok.

A my len pripomíname, že ďalší ročník súťaže Miss Slovensko odštartuje už onedlho.

- - Inzercia - -