Dnes je štvrtok, 06.máj 2021, meniny má: Hermína
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Oddelené spálne. Čo na to odborníci?

november 07, 2018 - 18:00
Pre staršie generácie, no predovšetkým konzervatívnejšie nátury, ide o neakceptovateľný trend. Považujú ho za manier, ktorý zruinuje i ten najpevnejší vzťah. Naozaj?
Foto: 
Shutterstock

V súčasnosti však danému modelu prichádza na chuť čoraz viac párov. Zdravý spánok, oddych a dobrá nálada sú veru pre nejedného z nás pádnymi dôvodmi k tomuto kroku. Prispieva totiž k zníženiu napätia medzi zaľúbencami pokiaľ muž povedzme chrápe, žena si pred spaním číta, partneri majú odlišný biorytmus, prípadne jeden z nich trpí nespavosťou.

Aj odborníci tvrdia, že oddelené spanie má nesporné plusy. Jedným z nich je skvalitnenie sexuálneho života. „S partnerom si môžete byť vzácnejší, vzrastie túžba po intímnostiach. To nepochybne ocenia dlhoročné páry.“ S ich vyjadrením súhlasí i pokladníčka Simona (53): „S manželom spávame oddelene. Kvôli náročnej práci musíme byť ráno oddýchnutí. Manžel je zvyknutý zaspávať pri rádiu, ja naopak potrebujem hrobové ticho. Cez víkend si potom všetko vynahradíme a venujeme sa jeden druhému.

Simona má podľa znalcov pravdu. Dohoda, súlad, žiadny pocit krivdy. To je pri zariaďovaní oddelených spální základ. Akonáhle spánok osamote vyhovuje iba jednému z dvojice, problémy na seba nenechajú dlho čakať a partneri sa postupne odcudzia. Ani v tomto prípade preto nezabudnite s vašou polovičkou  KOMUNIKOVAŤ.

- - Inzercia - -