Dnes je utorok, 04.august 2020, meniny má: Dominika, Dominik
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Odborníci prekvapujú: Žena s cigaretou ako vrchol erotickej fantázie?

november 27, 2018 - 18:00
Dáma s cigaretou v ústach v mužoch evokuje veľa erotických fantázií. Ak patríte k ženám, ktoré viac či menej úspešne zvádzajú boj s nikotínovou závislosťou, nasledujúce riadky vás zrejme prekvapia.

V mnohých filmoch býva žena pomaly vdychujúca dym z cigarety a s túžobným pohľadom upreným na muža synonymom túžby i blížiaceho sa sexuálneho zážitku. Aká je však realita?

Nebudeme vás napínať, podobná. Cigareta patrila dlhé roky nielen k symbolom, ale tiež k efektívnym nástrojom zvádzania. Americkí znalci, ktorí sa zamerali práve na dané spojenie, boli aj konkrétnejší. Žena s cigaretou v ústach údajne zapína v mužoch „erotické kontrolky“. Dôvod je celkom jednoduchý.

Spôsob, akým žena drží cigaretu, navodzuje v mužskom pohlaví pocit dominancie. Žena dáva chlapovi signál, že túži hrať rolu submisívnej milenky a chce byť v jeho „moci“. Okrem toho je cigareta v ženskej ruke akýmsi znakom, že žena je naklonená robiť v intímnej oblasti veci, ktoré obvykle nemá vo zvyku.

Nuž, a tu je zaujímavý ešte jeden detail. Odborníci tvrdia, že určite sa oplatí sledovať smer vyfukovania dymu z úst. Ak smeruje nahor, je to dobré znamenie. No pokiaľ sa rozprávate s osobou opačného pohlavia a tá vyfukuje dym nadol, vyvolávate v nej (v ňom) skôr opačné, a teda negatívne dojmy.

- - Inzercia - -