Dnes je streda, 08.december 2021, meniny má: Marína
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

/ukončené/SÚŤAŽ: Zhoršil sa vám zrak? Otestujte si oči! Možno potrebujú výživu

november 28, 2018 - 14:35
S pribúdajúcim vekom všetko na našom tele starne a ani oči nie sú výnimkou. Často berieme dobrý zrak ako samozrejmosť a správnu starostlivosť zanedbávame. Nezáujem o naše oči sa nám neskôr môže vypomstiť, pretože zmeny vo videní môžeme postrehnúť už neskoro.
Foto: 
shutterstock.com

Aj preto sú pravidelné kontroly u očného špecialistu nutnosťou, ktorú by ste mali absolvovať aspoň raz za dva roky. Je dokázané, že poškodenia sietnice sa v ranom štádiu dajú zachytiť len odborným vyšetrením. Zhoršeniu zraku však môžete aj predchádzať. Ako? Začnite výživou!

Cielená výživa očí

Správna výživa dokáže významne ovplyvniť zdravie vašich očí. Ak by ste chceli zjesť všetko prospešné pre vaše oči v ideálnom pomere, bolo by to pomerne zložité. Aj preto sú tu veľkí pomocníci – výživové doplnky Ocuvite – ktoré vám s ľahkosťou doplnia do tela potrebné látky. Ocuvite Complete a Ocuvite Luteín forte boli vyvinuté na základe vedeckých výskumov. Vyvážená kombinácia kvalitných výživových látok má blahodarný účinok na oči. Oba produkty obsahujú karotenoidy luteín a zeaxantín, omega-3 mastné kyseliny, zinok, selén a vitamíny C a E. Výživové doplnky Ocuvite pomáhajú neutralizovať voľné radikály a redukujú oxidačný stres. Kombinujejú také živiny, ktoré si náš organizmus nedokáže sám vytvoriť a preto je potrebné prijímať ich zo stravy alebo vo forme výživových doplnkov.

Záhadný luteín a zeaxantín

Takmer všetci vieme, že vitamíny C a E nás zbavujú voľných radikálov a omega-3 mastné kyseliny zvyšujú pružnosť ciev. Tým dopomáhajú správnemu prekrveniu očí a očnej sietnice. Na čo však potrebujeme luteín a zeaxantín? Ich úloha je pri videní kľúčová. Nazývame ich žlté pigmenty alebo žltá škvrna či makula a nachádzajú sa uprostred sietnice. Iba vďaka nim vie sietnica poriadne zaostriť! A o tom, kedy potrebujeme mať poriadne zaostrené, ani nemusíme písať… Výnimočný luteín okrem výživnej funkcie pôsobí aj ako biologické „slnečné okuliare“, takže chráni oči pred UVA a UVB lúčmi.

Otestujte svoj zrak pomocou Amslerovej mriežky

Pozerajte sa na mriežku asi z 30 cm vzdialenosti. Najskôr jedným okom, potom druhým. Ak pozorujete akékoľvek zmeny vo videní, napríklad pokrivené alebo prerušované čiary, či tmavé škvrny, ihneď sa objednajte k očnému lekárovi. Keď ste počas testovania žiadne zmeny vo videní nezaregistrovali, gratulujeme vám. Napriek pozitívnemu výsledku vám však odporúčame chodiť na pravidelné kontroly (aspoň raz za dva roky) k očnému špecialistovi, ktorý vie vďaka svojim prístrojom skontrolovať omnoho viac ako tento jednoduchý test.

Vianočné balenie

Ocuvite Complete a Ocuvite Luteín forte teraz kúpite v lekárňach vo vianočnom balení s malou lampičkou na magnet ako darčekom. Vďaka lampičke, ktorú si o magnet môžete pripevniť na akékoľvek železo, lepšie uvidíte aj v málo osvetlených priestoroch. Lampička je malá asi ako pero, takže ju pohodlne môžete nosiť aj všade so sebou. Jej výkon je veľký, osvetlí prostredie niekoľkých metrov v jej okolí. Nájdete v každej dobrej lekárni. www.ocuvite.sk

Súťaž:

Zapojte sa do súťaže a hrajte o vianočné balenie Ocuvite Luteín forte s lampičkou ako darčekom! Stačí, ak správne odpoviete na otázku uvedenú nižšie, vyplníte svoje kontaktné údaje a ste v hre! Už 5. decembra vyžrebujeme troch z vás! 

Výhercami súťaže sa stávajú:

Gabriela Ligasová/Žilina

Magdaléna Richterová/Tornala

Miroslav Roháček/Martin

Srdečne blahoželáme!

- - Inzercia - -