Dnes je pondelok, 10.máj 2021, meniny má: Viktória
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Je to dokázané: Vďaka sexu opekniete!

december 11, 2018 - 18:00
Vedci, ktorí sa dlhodobo zaoberajú otázkou ľudskej sexuality, sú presvedčení, že pýtať sa na to, prečo ľudia vyhľadávajú sex, je absolútne zbytočné. Náš mozog je skrátka naprogramovaný tak, aby ľudí v tomto správaní podnecoval.
Foto: 
Shutterstock

Sex má totiž na naše zdravie a psychickú pohodu nemalý vplyv. Napokon, posúďte sami.

Vďaka sexu zdravšie zuby

Vášnivé milovanie, spojené s množstvom bozkov, môže znížiť počet návštev u zubára. Bozky zvyšujú množstvo slín v ústach a tým i vyplavovanie zbytkov potravy zo zubov. Zároveň znižujú tvorbu kyseliny, zodpovednej za vznik zubných kazov.

Sexom bojujete proti alergiám

Sex je považovaný za prírodné antihistamikum. Pomáha proti nepríjemnej astme a uľahčuje dýchanie v prípade, že trpíte alergickými reakciami a upchaným nosom.

Sexom proti migréne

Ak na pohlavný styk nemáte náladu, určite sa partnerovi nevyhovárajte na migrénu. Takmer každý muž už veľmi dobre vie, že práve sex vám s týmto problémom účinne pomôže. Milovanie uvoľňuje napätie zužujúce krvné cievy v mozgu, čo býva jedna z najčastejších príčin bolehlavu.

So sexom k atraktivite

Čím viac sexu máte, tým viac ste pre svoje okolie atraktívnejšia. Aspoň to tvrdia odborníci, ktorí prišli na to, že sexuálne aktívna žena produkuje väčšie množstvo feromónov. A tie sú, ako viete, magnetom na mužov.

Vďaka sexu opekniete

Opäť tvrdenie podložené znalcami. Počas milovania sa v tele vytvára hormón estrogén, ktorý vlasom dodáva prirodzený lesk a pokožke hebkosť. Sex je okrem toho bojovníkom proti akné a pigmentovým škvrnám. Veď vyprodukovaný pot spoľahlivo prečistí póry a vaša pokožka tak bude doslova žiariť.

Sex (aj) ako športová aktivita

Sex je jednou z najbezpečnejších športových aktivít. Môžete sa ním dopracovať k dokonalým krivkám. Precvičíte si svaly na tele a urobíte veľkú službu pre zlepšenie kondičky.

- - Inzercia - -