Dnes je streda, 08.december 2021, meniny má: Marína
Čas čítania
4 minutes
Zatiaľ prečítané

FOTO: Bratislavské módne dni uzavreli tohtoročnú módnu sezónu. Nechýbali chvíle prekvapenia ani množstvo známych tvárí!

december 21, 2018 - 13:35
Tento týždeň vrcholia nielen vianočné prípravy, ale i tohtoročná módna sezóna. Rozlúčili sme sa s ňou, ako vždy, veľkolepo. Máme za sebou totiž zimnú edíciu Bratislavských módnych dní by Mercedes-Benz! A tá priniesla hneď niekoľko nezabudnuteľných momentov.
Foto: 
ŽW

Na úvod pár nostalgických poohliadnutí k Bratislavským módnym dňom 2018. Na 13. ročník bude rozhodne prečo spomínať. Po vydarenom jarnom úvode, keď sa na jednom móle stretlo viac ako 20 návrhárov a módnych značiek, si nadšenci módy mohli vychutnať letnú prehliadku na Hlavnom námestí v Bratislave. Tá sa už stabilne teší veľkej obľube širokej verejnosti. Počas jesennej edície sa o nezameniteľnú módnu šou postarali nielen tí najlepší z najlepších na domácej módnej scéne, ale i návrhári z Veľkej Británie. Počas jesennej časti sme sa zas vďaka projektu Nové tváre módnej scény dozvedeli aj meno najtalentovanejšieho mladého návrhára tohto roka.

Veľkolepé finále BMD

Zimná edícia si pre fanúšikov módy pripravila prekvapenia i nečakané momenty. Či už to bola osobná gratulácia organizátorky Bratislavských módnych dní a riaditeľky vydavateľstva STAR Production Márii Rehákovej skvelej návrhárke Veronike Hložníkovej k dvadsiatemu výročiu na módnej scéne alebo  historicky prvé dejisko módnych dní v bratislavskom Primaciálnom paláci.

_dsc9197_61.jpg

Foto: 
ŽW

Honosnosť celého večera v nádherných priestoroch podčiarkli krásne plesové roby.  Svoju tvorbu posledný predvianočný štvrtok predstavili špičky vo svojom obore- Jana Pištejová, Jana Jurčenko, LA RENA, Michaela Ľuptáková, Veronika Hložníková, Zuzana Haková, Rebecca Justh, Katie Q, Jaroslava Wurll Kocanová, Zarina Šimkovič či Silvia Wylczynska. Na svoje si, ako býva zvykom, prišli aj páni, a to vďaka značke Nicollas Berenique. Na móle sa so svojou kolekciou predstavila tiež rumunská návrhárka Rozalia Bott. Poďme sa ale na jednotlivé kolekcie a zaujímavé módne okamihy pozrieť bližšie. Za fotografie ďakujeme fotografke Lucii Horváthovej.

Ako prvá sa s kolekciou večerných šiat pre deti návštevníkom Bratislavských módnych dní predviedla Rebecca Justh. Tá sa počas večera predviedla dvakrát. Druhý raz už s honosnou kolekciou pre dámy, ktorej nechýbala originalita, extravagancia a zmyselnosť.

d1.jpg

Foto: 
ŽW

d4.jpg

Foto: 
ŽW

d.jpg

Foto: 
ŽW

_dsc9466_13.jpg

Foto: 
ŽW

S prehliadkou večerných šiat pokračovala Veronika Hložníková, neodmysliteľná súčasť módnych večerov organizovaných naším vydavateľstvom od samého začiatku.

h.jpg

Foto: 
ŽW

h1.jpg

Foto: 
ŽW

h2.jpg

Foto: 
ŽW

h4.jpg

Foto: 
ŽW

Pod značkou LA RENA je fanúšikom módy dobre známa Renata Kliská, ktorá prítomných ohromila prehliadkou luxusných kožuchov prevažne v zemitých farbách. Nechýbala ani klasika v podobe sivej, hnedej a čiernej. Takto to modelkám na móle pristalo.

lr1.jpg

Foto: 
ŽW

lr2.jpg

Foto: 
ŽW

lr4.jpg

Foto: 
ŽW

Na tohtoročnom finále Bratislavských módnych dní nemohla chýbať ani Zarina Šimkovič, výherkyňa projektu Nové tváre módnej scény roka 2017. Krásnymi róbami jednoznačne potvrdila, že prvenstvo v súťaži jej oprávnene patrí.

z1.jpg

Foto: 
ŽW

z44.jpg

Foto: 
ŽW

zarina.jpg

Foto: 
ŽW

zarina1.jpg

Foto: 
ŽW

Popri materstve sa skvelá Ivana Mendrejová stíha venovať i návrhárstvu. Návrhárka značky Marmare Fashion Design inšpirovala počas večera nejednu dámu extravagentnejšej povahy. Na svoje si však prišli i ženy, ktoré sa lepšie cítia v konzervatívnejších kúskoch. Tu je dôkaz.

m1.jpg

Foto: 
ŽW

m2.jpg

Foto: 
ŽW

m4.jpg

Foto: 
ŽW

m3.jpg

Foto: 
ŽW

Svojmu originálnemu štýlu ostala verná stálica Bratislavských módnych dní Michaela Ľuptáková. Jej modely sú zakaždým mladistvé, svieže, elegantné a zvýrazňujúce ženskú krásu. Kolekciu, v ktorej dominovali flitre a z farieb červená, modrá a ružová, venovala stému výročiu založenia Československa.

l1.jpg

Foto: 
ŽW

l3.jpg

Foto: 
ŽW

l2.jpg

Foto: 
ŽW

l4.jpg

Foto: 
ŽW

Všetky milovníčky kabeliek celkom zaujala prehliadka Kataríny Feix. Veď tento módny doplnok sa stal neodmysliteľnou súčasťou každého dokonalého outfitu a práve známa návrhárka nám počas večera predviedla, že jej kreativita je bezodná.

k4.jpg

Foto: 
ŽW

k1.jpg

Foto: 
ŽW

k2.jpg

Foto: 
ŽW

k3.jpg

Foto: 
ŽW

K módnym návrhárom, ktorí "fashion" nadšencov neprestávajú prekvapovať, patrí Zuzana Haková. Po vydarených prehliadkach v letnej i jesennej časti Bratislavských módnych dní opäť pripravila kolekciu, z ktorej si vyberie každá dáma. Jednou z najväčších hviezd včerajšej prehliadky bola éterická Silvia Šuvadová v krásnych strieborných šatách.

zh.jpg

Foto: 
ŽW

zh1.jpg

Foto: 
ŽW

zh3.jpg

Foto: 
ŽW

zh2.jpg

Foto: 
ŽW

Silvia Wylczynska je meno, ktoré priaznivcom módy netreba predstavovať. Jej zaujímavé modely sú prepracované do sebemenších detailov, pútavé, nápadité, odvážne a nechýbajú v nich prvky zmyselnosti či pomyselná výzva kombinovať zdanlivo nekombinovateľné.

wa1.jpg

Foto: 
ŽW

wa2.jpg

Foto: 
ŽW

wa3.jpg

Foto: 
ŽW

wa4.jpg

Foto: 
ŽW

Návrhárka Jana Jurčenko má nezameniteľný rukopis, ktorý obdivujú ženy aj za hranicami Slovenska. Jej kolekcia, doplnená zaujímavými pokrývkami hlavy, podčiarkla vrodený cit pre módu a vycibrený vkus tejto veľkej osobnosti slovenskej módnej scény.

j1.jpg

Foto: 
ŽW

j2.jpg

Foto: 
ŽW

j3.jpg

Foto: 
ŽW

j4.jpg

Foto: 
ŽW

 Značka Nicollas Berenique si dala ako tradične záležať na kolekcii smokingov, ktoré i tentokrát predviedli zvučné meno ako Ivan Jakeš, Roman Volák, Lukáš Dóza či Valér Ferko.

n.jpg

Foto: 
ŽW

n3.jpg

Foto: 
ŽW

n2.jpg

Foto: 
ŽW

n1.jpg

Foto: 
ŽW

Na finálnej prehliadke tohto roka nechýbal ani folklórny motív. Postarala sa oň návrhárka Jaroslava Wurll Kocanová. Jej prehliadka si aj pre zakomponované ľudové prvky vyslúžila obrovský aplauz.

w1.jpg

Foto: 
ŽW

w4.jpg

Foto: 
ŽW

w2.jpg

Foto: 
ŽW
Návštevou Bratislavských módnych dní nás poctila i rumunská návrhárka Rozalia Bott, ktorá sa sympatiami k tomuto projektu i mestu ako takému vôbec netají. Prehliadka jej saténových šiat doslova vyrážala dych.

b4.jpg

Foto: 
ŽW

b3.jpg

Foto: 
ŽW

b2.jpg

Foto: 
ŽW

b1.jpg

Foto: 
ŽW

Finálnu bodku za tohtoročnými bratislavskými módnymi dňami dala Jana Pištejová. Jej kolekciu predviedli známe krásky zo slovenského šoubiznisu Soňa Skoncová, Dominika Ngo Ducová či Mária Zelinová. Množstvo známych tvári nechýbalo ani v hľadisku.

p1.jpg

Foto: 
ŽW

p4.jpg

Foto: 
ŽW

p3.jpg

Foto: 
ŽW

p2.jpg

Foto: 
ŽW

V ich spokojnom výraze bolo jasne vidieť, že svojou prítomnosťou poctia i ďalšie ročníky, ktoré pre vás samozrejme pripravujeme. Ďakujeme!

- - Inzercia - -