Dnes je nedeľa, 24.január 2021, meniny má: Timotej
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Tipy od vás: Ako naštartovať vyhasnutú vášeň?

január 24, 2019 - 18:00
Na to sme sa opýtali vás, našich čitateliek. Pretože i ten najúžasnejší vzťah môže prísť do bodu, keď je potrebné zbaviť ho zaužívaných stereotypov.
Foto: 
Shutterstock

Účinok stravy na libido človeka nie je žiadnou novinkou. Ľudia už odpradávna veria, že podaktoré potraviny stimulujú sexuálnu túžbu. Patrí k nim zeler, čili, šafran, čierne korenie, ale i med či petržlen. K dávnym spúšťačom sexuálneho apetítu sa radila dokonca pečeň z jašterice. Dnešné metódy sú (našťastie) diametrálne odlišné a opýtali sme sa na ne priamo vás. 

Tieto finty pomohli vám:

Simonka (28): "S klesajúcou intenzitou spoločných intímnych chvíľ s partnerom som sa rozhodla nekompromisne zabojovať. Na internete som našla zopár spoločenských hier pre páry, ktoré splnili účel hneď z niekoľkých dôvodov. Nielenže sme sa pri nich s mužom skvele zabavili, ale vďaka pikantným otázkam a losovaným úlohám sme v sexuálnej oblasti objavili opäť niekoľko noviniek."

Gréta (36): "Pokles sexuálneho apetítu bol v mojom prípade spôsobený narodením našich dvojičiek, nekonečnými povinnosťami v domácnosti a v neposlednom rade únavou. V tomto ohľade musím vyzdvihnúť snahu môjho snúbenca, ktorý sa rozhodol staviť na maličkosti. Tie sa v prvom rade vymykali môjmu, v ostatnom období zaužívanému stereotypu. Dobrá večera, spoločný kúpeľ, romantická prechádzka pri kočíkovaní, ale i sledovanie erotického filmu aspoň dva razy do týždna urobili s mojím apetítom divy."

Klára (30): "Vždy som dodržiavala heslo - Hlavne úprimne! S partnerom sme spolu už osem rokov a vždy sme k sebe maximálne otvorení. To pochopiteľne platí aj pre debaty na pikantnejšie témy. Priama konfrontácia na tému orgazmu, erekcie či ďalšie témy dokáže mnohé uľahčiť. Aj vzájomné plnenie erotických predstáv, pretože sa o nich s partnerom bez okolkov rozprávate, pohne veci vpred."

Petra (29): "V dnešnej dobe už naštartovanie sexuálnej vášne nemusí byť nadpozemskou misiou. Na trhu dostať sexuálne pomôcky od výmyslu sveta a na tie vsádzam i ja. Pred pár dňami som svoju lásku prekvapila v nohavičkách, pochopiteľne nie v úplne obyčajných. Nožničkami som si ich na pár miestach zaujímavo vylepšila. Výsledný efekt na seba nenechal dlho čakať. Vzhľadom na bohatý sortiment takto ladených výrobkov nemám zo sexuálnej krízy žiadny strach."

 

 

 

- - Inzercia - -