Dnes je pondelok, 10.máj 2021, meniny má: Viktória
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Príbeh: Mám zväčšené pery a už ma hnevajú "vtipné" poznámky!

február 12, 2019 - 18:00
Valentín a niekoľko dní pred týmto zaľúbeným dátumom je tiež obdobím, keď na nás číhajú rôzne akcie a zvýhodnené balíčky, estetické procedúry nevynímajúc. Úpravy pier patria k tým najčastejším.
Foto: 
Shutterstock

Mnoho ľudí trpí predsudkami a napríklad ženy so zväčšenými perami bývajú veľakrát považované za samozvané sexice, ktorých primárnym cieľom je pútať na seba pozornosť kačacími ústami. Názor mužov býva neraz ešte ostrejší. Väčšina z nich si myslí, že upravené pery sú ženským rozmarom a nechápu dôvody, ktoré ich do ambulancie lekárov vedú.

K týmto slovám sa prikláňa i Denisa: „Nesúhlasím s takýmto škatuľkovaním. Určite za to môžu aj médiá, ktoré nám prezentujú absolútne extrémy takéhoto typu skrášľovacích zákrokov. Aj ja mám zväčšené pery, vyzerajú prirodzene a dokonca ma na ne nahovoril môj partner. Nie, nežijem so žiadnym narcisom. Snúbenec je typický chlap, nemá žiadne maniere, návyky, používa dokopy tri kozmetické produkty, nevidí rozdiel medzi hnedou a čiernou a piatkové večery s kamarátmi sú pre neho sväté. Jedného dňa si ma ale všimol stáť pred zrkadlom s fotografiou nejakej neznámej modelky v ruke. Špúlila som pery a skúšala, ako by mi ich zväčšenie (ne)pristalo.

Karol prišiel ku mne a prekvapil ma poznámkou, že by mohlo ísť o fajn zmenu a nech sa nebojím, keďže výsledok má dočasný charakter.  Tieto slová boli z pohľadu mojej dilemy rozhodujúce a tak som si dohodla termín na klinike. Po konzultácii sme sa s pani doktorkou dohodli, že v mojom prípade bude postačujúce nadvihnutie kútikov, zvýraznenie kontúr a jemná výplň do spodnej pery. So zmenou som maximálne spokojná a hoci je pre moje okolie takmer nebadateľná, ja osobne ju vnímam veľmi intenzívne.

Chcela by som preto apelovať na všetkých, ktorí si robia z dám so zväčšenými perami žarty. Každá žena má predsa finálnu veľkosť pier vo vlastných rukách. Je len na jej rozhodnutí, či zohľadní odporúčanie odborníka alebo nie. Mne osobne zákrok dodal sebavedomie a poznám xy žien, ktoré sú na tom podobne. A preto na záver jedna nevinná otázka: Ak by ste zistili, že vaša kolegyňa, susedka, prípadne spolužiačka, o ktorej rozprávate s úctou a obdivom, má zväčšené pery, zmeníte na ňu názor, keď sa dozviete, že aj ona patrí medzi „kačičky“?"

Čitateľka Denisa

Zmena môže vyzerať ozaj vkusne:

- - Inzercia - -