Dnes je streda, 05.august 2020, meniny má: Hortenzia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Týchto 5 tipov vás zachráni pred alergickým zápalom spojiviek

marec 14, 2019 - 16:00
Alergikom nezačína práve príjemné obdobie. Na jar všetko vonku kvitne a mnohí sú v strese, ako to kvôli alergii zvládnu. Príznaky alergie často nebývajú závažné, ale sú veľmi nepríjemné.

Ako prvé alergia väčšinou zasiahne oči, pretože sliznica okolo nich je veľmi citlivá. Oči začervenajú, svrbia, sú opuchnuté a slzia. To sú najčastejšie príznaky. Tento rok to už môže byť iné! Máme pre vás 5 tipov, ako sa môžete vyhnúť alergickému zápalu spojiviek.

Viete ako rozoznať alergický zápal spojiviek?

Aby ste alergický zápal spojiviek odlíšili od bakteriálneho či vírusového, všímajte si, či sa zápal očí opakuje v pravidelných intervaloch (napríklad počas alergickej sezóny) a či reakcia na oboch očiach je približne rovnaká. Vtedy ide o alergický zápal spojiviek a sú potrebné opatrenia. Vedeli ste, že až 30 % populácie a 50 % tínedžerov sa stretlo vo svojom živote s alergickou reakciou (https://vividrinectoin.sk/alergia/)? 

5 tipov ako sa vyhnúť alergickému zápalu očí

  1. Nechoďte na miesta, kde sa nachádzajú alergény. Ak nemusíte, nechoďte von keď fúka vietor, ktorý vám pele a prach či iné alergény nafúka rovno do očí. Samozrejme, že nemôžeme žiť len doma či v nejakej bubline a preto tu máme pre vás ďalší tip.
  2. Zaobstarajte si kvalitné okuliare a široký klobúk! Proti vonkajším alergénom, ktoré prúdia vo vzduchu sa preventívne môžete chrániť nosením okuliarov a pokrývky hlavy (klobúk, šiltovka…). Zredukujú cirkuláciu alergénov okolo očí.
  3. Kúpte si správne zdravotnícke pomôcky! Pomôžu vám alergický zápal spojiviek zredukovať alebo aj úplne odvrátiť. Očné kvapky Vividrin ectoin zmyjú z povrchu očí alergén a zároveň ich ochránia pred vstupom ďalších alergénov do sliznice. Je to vďaka prírodnej látke ectoin, ktorá má schopnosť vytvoriť na povrchu oka hydrofilm. Očná sliznica sa pod hydrofilmom môže upokojiť a ďalší alergén vďaka nemu do očí neprenikne. Viac zaujímavých informácií sa dozviete na www.vividrinectoin.sk.
  4. Škriabanie očí zakazané! Ak cítite jemné svrbenie, odolajte škriabaniu očí a radšej si do nich nakvapkajte očné kvapky Vividrin ectoin, ktoré alergén zmyjú. Zároveň si môžete dať na oči studený obklad, ten tiež podráždenie trochu zmierni. Uterák na tvár a oblečenie si často vymieňajte, aby ste si oči nepošúchali zvyškami alergénov, ktoré uviazli na uteráku či oblečení.
  5. Boli ste už u alergológa? Ak nie, poraďte sa pri akútnom stave o svojich možnostiach v lekárni. Návštevu alergológa si naplánujte čo najskôr, aby vám bola naordinovaná správna liečba. Budete tak na sezónu lepšie pripravení a pobyt vonku si užijete bez nepríjemného zápalu očných spojiviek.

- - Inzercia - -