Dnes je štvrtok, 06.október 2022, meniny má: Natália
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Týchto 5 tipov vás zachráni pred alergickým zápalom spojiviek

marec 14, 2019 - 16:00
Alergikom nezačína práve príjemné obdobie. Na jar všetko vonku kvitne a mnohí sú v strese, ako to kvôli alergii zvládnu. Príznaky alergie často nebývajú závažné, ale sú veľmi nepríjemné.
Foto: 

Ako prvé alergia väčšinou zasiahne oči, pretože sliznica okolo nich je veľmi citlivá. Oči začervenajú, svrbia, sú opuchnuté a slzia. To sú najčastejšie príznaky. Tento rok to už môže byť iné! Máme pre vás 5 tipov, ako sa môžete vyhnúť alergickému zápalu spojiviek.

Viete ako rozoznať alergický zápal spojiviek?

Aby ste alergický zápal spojiviek odlíšili od bakteriálneho či vírusového, všímajte si, či sa zápal očí opakuje v pravidelných intervaloch (napríklad počas alergickej sezóny) a či reakcia na oboch očiach je približne rovnaká. Vtedy ide o alergický zápal spojiviek a sú potrebné opatrenia. Vedeli ste, že až 30 % populácie a 50 % tínedžerov sa stretlo vo svojom živote s alergickou reakciou (https://vividrinectoin.sk/alergia/)? 

5 tipov ako sa vyhnúť alergickému zápalu očí

  1. Nechoďte na miesta, kde sa nachádzajú alergény. Ak nemusíte, nechoďte von keď fúka vietor, ktorý vám pele a prach či iné alergény nafúka rovno do očí. Samozrejme, že nemôžeme žiť len doma či v nejakej bubline a preto tu máme pre vás ďalší tip.
  2. Zaobstarajte si kvalitné okuliare a široký klobúk! Proti vonkajším alergénom, ktoré prúdia vo vzduchu sa preventívne môžete chrániť nosením okuliarov a pokrývky hlavy (klobúk, šiltovka…). Zredukujú cirkuláciu alergénov okolo očí.
  3. Kúpte si správne zdravotnícke pomôcky! Pomôžu vám alergický zápal spojiviek zredukovať alebo aj úplne odvrátiť. Očné kvapky Vividrin ectoin zmyjú z povrchu očí alergén a zároveň ich ochránia pred vstupom ďalších alergénov do sliznice. Je to vďaka prírodnej látke ectoin, ktorá má schopnosť vytvoriť na povrchu oka hydrofilm. Očná sliznica sa pod hydrofilmom môže upokojiť a ďalší alergén vďaka nemu do očí neprenikne. Viac zaujímavých informácií sa dozviete na www.vividrinectoin.sk.
  4. Škriabanie očí zakazané! Ak cítite jemné svrbenie, odolajte škriabaniu očí a radšej si do nich nakvapkajte očné kvapky Vividrin ectoin, ktoré alergén zmyjú. Zároveň si môžete dať na oči studený obklad, ten tiež podráždenie trochu zmierni. Uterák na tvár a oblečenie si často vymieňajte, aby ste si oči nepošúchali zvyškami alergénov, ktoré uviazli na uteráku či oblečení.
  5. Boli ste už u alergológa? Ak nie, poraďte sa pri akútnom stave o svojich možnostiach v lekárni. Návštevu alergológa si naplánujte čo najskôr, aby vám bola naordinovaná správna liečba. Budete tak na sezónu lepšie pripravení a pobyt vonku si užijete bez nepríjemného zápalu očných spojiviek.

- - Inzercia - -