Dnes je štvrtok, 13.máj 2021, meniny má: Servác
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Poznáte koreninu na obrázku? Mali by ste! Tu je dôvod

marec 25, 2019 - 11:00
Spôsobov, akými ľudia prekonávajú stres či úzkosť, je naozaj veľa. Konkrétne o tomto ste ale pravdepodobne ešte nepočuli.
Foto: 
Shutterstock

Pokiaľ hľadáte zaručený trik, ktorý vás dokonale zrelaxuje, odbúra stres, vyženie negatívne myšlienky z hlavy a prečistí vám myseľ, potrebujete len jediné. Bobkový list. Ten má v súčasnosti uplatnenie najmä v kuchyni, kde je vďaka výnimočným chuťovým vlastnostiam pridávaný do ľubovoľných jedál. Svoj význam ale našiel, možno prekvapivo, tiež v aromaterapii.

Anti-stresové vlastnosti bobkového listu ako prvý objavil ruský vedec Gennady Malakhov. Veď jeho vôňa má upokojujúce účinky a človek vďaka nej po náročnom dni ľahšie zregeneruje psychické sily.

Takýto je postup:

Vezmite si suchý bobkový list a bezpečne ho zapáľte, ideálne v kahanci. Odíďte z izby a vráťte sa do nej zhruba po desiatich minútach - okamžite precítite pokojnú atmosféru v miestnosti. Horiaci list zo seba postupne uvoľňuje látky, ktoré zabezpečujú pozitívny tok energie. Ďalej už nerobte nič. Iba zhlboka dýchajte a nechajte sa celkom opantať novým prílevom energie.

- - Inzercia - -