Dnes je štvrtok, 22.október 2020, meniny má: Sergej
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Módna udalosť roka: Začínajú BRATISLAVSKÉ MÓDNE DNI by Mercedes-Benz

apríl 15, 2019 - 12:39
Prípravy na najprestížnejšiu módnu udalosť roka vrcholia. Už dnes si milovníci módy prídu na svoje. V pondelok totiž začínajú BRATISLAVSKÉ MÓDNE DNI by Mercedez-Benz v Refinery Gallery a ich aktuálny štrnásty ročník.

Foto: Ivan Medveď

V nádherných priestoroch divadla P.O. Hviezdoslava sa dnes doobeda konala tlačová konferencia k prestížnemu podujatiu BRATISLAVSKÉ MÓDNE DNI by Mercedes-Benz. Nádherná módna šou začína dnes večer a bude pokračovať aj zajtra. Na móle sa vystriedajú uznávaní slovenskí návrhári, ale tešiť sa môžete aj na dizajnérov zo zahraničia. „Každý ročník BRATISLAVSKÝCH MÓDNYCH DNÍ prinesie vždy niečo iné. Pred štrnástimi rokmi som si dala sama pre seba tri hlavné úlohy tohto podujatia. V prvom rade by mala táto módna šou predstavovať stabilný priestor pre našich módnych tvorcov. V druhom rade som vždy chcela každý ročník zabezpečiť módnych tvorcov zo zahraničia, čo sa mi aj vždy podarilo. Pri desiatom výročí som si dala úlohu, že urobím všetko preto, aby sa naši tvorcovia dostali do zahraničia. Boli sme už v Londýne, aj v Ríme a v iných zahraničných mestách. Spolupracujeme s Viedňou. Stabilný projekt som vytvorila v Prahe v Obecnom dome. Je to štvrtý ročník podujatia, kde sa v Prahe predstavujú slovenskí módni návrhári. Má to skvelú odozvu. Máme naozaj výnimočných dizajnérov, ktorí reprezentujú našu krajinu,“ povedala generálna riaditeľka STAR Production, pani Mária Reháková.

bmd2.jpg

Riaditeľka STAR Production Mária Reháková, s nevestou podnikateľkou Monikou Rehákovou a budúcou bloggerkou, vnučkou Vikinkou
Foto: Ivan Medveď
Foto: Ivan Medveď

Jarnou časťou prehliadok odštartujú BRATISLAVSKÉ MÓDNE DNI by Mercedes-Benz už svoju 14 sériu. Aj tento rok najprestížnejšia módna udalosť prinesie niekoľko noviniek a počas dvoch dní v bratislavskej Refinery Gallery odprezentuje aktuálne kolekcie domácich tvorcov doplnené hosťami z Talianska, Rumunska a Česka. Jarnou časťou sa zároveň štartuje aj aktuálny ročník projektu NOVÉ TVÁRE MÓDNEJ SCÉNY.

bmd1.jpg

Foto: Ivan Medveď
Foto: Ivan Medveď

Okrem širokej škály dámskych modelov si počas dvoch dní prehliadok budú môcť pozvaní hostia vychutnať aj detskú módu, doplnky či plavky a chýbať nebude tradične ani exkluzívna, na mieru šitá, kolekcia pánskych oblekov.

bmd3.jpg

Foto: Ivan Medveď
Foto: Ivan Medveď

BRATISLAVSKÉ MÓDNE DNI by Mercedes-Benz kladú v prvom rade dôraz na domácich tvorcov a dávajú im už viac ako jedno desaťročie priestor na prezentáciu ich tvorby. Aj tento rok sa na móle predstavia stálice módnej scény - Zuzana Haková, Veronika Hložníková, Jana Gavalcová, Jana Jurčenko, Michaela Ľuptáková, či Jana Pištejová. Svoju kolekciu predvedú aj víťazky projektu NOVÉ TVÁRE MÓDNEJ SCÉNY z uplynulých ročníkov Zarina Šimkovič a Lenka Slačková.

bmd6.jpg

Foto: Ivan Medveď
Foto: Ivan Medveď

Exkluzívnymi zahraničnými hosťami budú tento rok Rozalia Bot z Rumunska, súrodenecká dvojica PONER z Česka. Špeciálnym prekvapením bude exkluzívna premiéra kolekcie 2021 luxusných svadobných šiat značky Luisa Sposa z Talianska, ktorú predstaví svadobný salón Atelier Manetti. Ako na tlačovej konferencii v Mestskom divadle P. O. Hviezdoslava povedala dizajnérka značky pani Luisa Lotti: „Priviezli sme výber svadobných šiat z kolekcie pre rok 2021, ktoré sú všetky šité v našej krajčírskej dielni v Taliansku. Šijeme podľa starých tradícií, nepoužívame lasery ani stroje na strihanie látok, ale všetko robíme ručne, rovnako dozdobujeme šaty ručne, upravujeme a žehlíme sami.“

Svadobný salón Atelier Manetti prináša na Bratislavské módne dni exkluzívnu prehliadku svadobných šiat z kolekcie Luisa Sposa pre rok 2021, ktorú ešte nikto nevidel.

Kolekcia je výnimočná ručne tkanými materiálmi a ručným zdobením. V kolekcii sú zastúpené aj šaty vytvorené komponovaním, teda pozostávajú z viacerých vrstiev, ktoré sa dajú odopnúť alebo pridať, čím vzniknú jedinečné šaty na obrad aj recepciu. Sme poctení, že šaty Luisa Sposa budú predvádzať aj Silvia a Vanessa Šarköziové," hovorí Dasha Manetti, zakladateľka svadobného salóna Atelier Manetti, ktorý je výnimočný napríklad aj tým, že v rámci požičania svadobných a spoločenských šiat dodáva dámam doplnky zadarmo.

Počas všetkých dní sa o make-up modeliek postará tím značky Mary Kay. Hudobnú dramaturgiu bude mať na starosti už tradične Martin Valihora.

Tak ako po iné roky, aj tentoraz pripravili organizátori live stream každého večera, ktorý si budú môcť diváci pozrieť na stránkach bmd.sk, ZenskyWeb.sk a Facebook-u BRATISLAVSKÉ MÓDNE DNI by Mercedes-Benz.

- - Inzercia - -