Dnes je sobota, 04.december 2021, meniny má: Barbora, Barbara
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Zmeškali ste ho? Takto vyzeral prvý večer BRATISLAVSKÝCH MÓDNYCH DNÍ by Mercedes-Benz

apríl 16, 2019 - 03:00
Prvý večer BRATISLAVSKÝCH MÓDNYCH DNÍ by Mercedes-Benz sa obvykle nesie v duchu krátkeho poohliadnutia za uplynulými ročníkmi, no býva tiež plný očakávaní, vylepšení či noviniek. To, čo sa ani rokmi nemení, je poskytnutie nevšedného módneho zážitku.
Foto: 

Inak tomu nebolo ani ostatný večer, keď sme odštartovali jarnú edíciu BRATISLAVSKÝCH MÓDNYCH DNÍ by Mercedes-Benz 2019. Jedná sa o úspešný projekt organizovaný vydavateľstvom STAR production už štrnásty rok. Pani Mária Reháková, ktorá za ním stojí, netají, že ide o dlhé týždne náročných príprav, veď ostať stáť na jednom mieste sa neodpúšťa: „Musíme neustále prinášať niečo nové, aby slovenská móda napredovala. Módnu scénu sme za roky nášho fungovania obohatili o množstvo návrhárov, ktorým dávame podmienky na štart ale podporujeme ich aj v ďalšej tvorbe." 

Bratislavské módne dni by Mercedes-Benz JAR 2019 | deň prvý

Autor: 
Denis Konečný

Prvý večer najprestížnejšieho módneho podujatia na Slovensku sa sústredil do priestorov bratislavskej Refinery Gallery. Je obdivuhodné, ako sa za pár hodín dokáže zmeniť takmer prázdna hala na centrum módy porovnateľné so zahraničnými šou!

Bolo na čo pozerať

Ak ste boli uplynulý večer v Refinery Gallery alebo ste sledovali live prenos priamo na našom webe či sociálnej sieti, určite nám dáte za pravdu. Poskytol krásny vizuálny zážitok. Vám ostatným prinášame  krátky report z prvého dňa BRATISLAVSKÝCH MÓDNYCH DNÍ by Mercedes-Benz 2019!

Úvod večera patril hlavnej organizátorke módnych večerov, pani Márii Rehákovej. Tá sa za dlhoročnú priazeň všetkých fanúšikov poďakovala krátkym príhovorom a zároveň predstavila partnerov projektu, ktorí sa stali súčasťou našej „BMD rodiny“. :-)

Kolekcie predvedli aj víťazky projektu NOVÉ TVÁRE MÓDNEJ SCÉNY z uplynulých ročníkov Zarina Šimkovič a Lenka Slačková. Okrem týchto dvoch dám svoju tvorbu odprezentovali ďalšie známe mená: jubilantka Veronika Hložníková, Zuzana Haková, LA RENA, Jaroslava Wurll Kocanová, Adriana Horecká, značka Hellenski, Jana Jurčenko, nechýbali nádherné svadobné šaty z Atelieru Manetti a nová značka topánok na slovenskom trhu Steve Madden. Na svoje si prišli aj milovníci šperkov. Ambasádorka spoločnosti na Slovenku, speváčka Martina Šindlerová, sa na chvíľu prevtelila do úlohy modelky a predviedla prenádherné kúsky šperkov, ktoré ku krásnym ženám rozhodne patria.

Tu už je ukážka kolekcií z dieľne najvýraznejších módnych tvorcov (nielen) na Slovensku. Ako sa môžete presvedčiť, ich spoločným menovateľom je elegancia, ženskosť, vkusnosť, rafinovanosť a precízne zvolený minimalizmus.

Veronika Hložníková

20 rokov na módnej scéne

Návrhárka Veronika Hložníková patrí k najvýznamnejším osobnostiam slovenskej módnej scény. Móde sa venuje od roku 1999, pričom súčasťou Bratislavských módnych dní je už desiaty rok. Ako osobe, ktorú si veľmi vážime a ku krásnemu jubileu jej zo srdca gratulujeme, sme Veronike venovali úvod prehliadky i darčeky, ktoré ju príjemne prekvapili. Napriek tomu, že má za sebou obrovský kus práce a desiatky či stovky absolvovaných prehliadok, ostáva skromná, naďalej inšpiratívna a dúfame, že súčasťou nášho projektu bude minimálne ďalšiu dvadsaťročnicu. Veronika Hložníková obdržala hmotné dary od spoločností Mercedes-Benz, Klenoty Aurum a Mary Kay. Jej kolekcia bola ako vždy úžasná!

Steve Madden

LA RENA

Lenka Slačková

Zarina Šimkovič

Adriana Horecká

Zuzana Haková

Jaroslava Wurll Kocanová

Hellenski

Klenoty Aurum

Jana Jurčenko

Ateliér Manetti

Svadobný salón Atelier Manetti uzavrel prvý deň BRATISLAVSKÝCH MÓDNYCH DNÍ by Mercedes-Benz exkluzívnou prehliadkou svadobných šiat z kolekcie Luisa Sposa pre rok 2021, ktorú doposiaľ nik nevidel.

Aj druhý deň bude stáť za to!

Bratislavské módne dni opäť nesklamali. Osobitné slová vďaky treba venovať módnym tvorcom. Ich talent a kreativita sú bezodné, čo potvrdilo aj publikum záverečným, a treba povedať zaslúženým potleskom. Uvidíme sa opäť zajtra pri pokračovaní BRATISLAVSKÝCH MÓDNYCH DNÍ by Mercedes-Benz. Počas oboch dní sa o make-up modeliek postará tím značky Mary Kay. Hudobnú dramaturgiu má pod palcom už tradične Martin Valihora.

Zajtra sledujte LIVE prenos z Refinery Gallery o 20:00 hod. večer!

- - Inzercia - -