Dnes je streda, 28.júl 2021, meniny má: Krištof
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Triky, ktoré sa oplatí poznať! Zmenšite si žalúdok (bez operácie)

apríl 17, 2019 - 20:00
Žalúdok je dutý svalový orgán umiestnený v brušnej dutine. Má schopnosť postupne sa rozťahovať podľa množstva jedla, ktoré prijíma.
Foto: 

Ak je prázdny, objem predstavuje zhruba 50ml, no dokáže sa zväčšiť až na objem troch litrov! Čím väčšie porcie človek konzumuje, tým viac a rýchlejšie sa žalúdok rozťahuje. Dobrá správa je, že to funguje i naopak - žalúdok sa dokáže aj opätovne stiahnuť. Nie je to ľahká cesta, prvé dni môžu byť dokonca bolestivé. I keď ... viete, ako sa zvykne hovoriť: "Pre krásu sa trpí."

Prezradíme vám tri jednoduché rady, ako na to:

1. Jedzte menšie porcie. Priemerná veľkosť porcií by mala roztiahnuť žalúdok približne na objem 1 liter. Ak žalúdok pravidelne dostáva viac, celkom logicky viac i vyžaduje. Keď chcete stiahnuť svoj žalúdok, ako prvé si zmenšite porcie. To je v tomto procese kľúčové.

2. Jedzte častejšie, ale za to menej. Akonáhle pocítite vlčí hlad, je podstatne ťažšie odolať nájazdom na chladničku. Jedenie zdravých "snackov" medzi jedlami vás pred tým uchráni.

3. Vyhýbajte sa sýteným a sladkým nápojom. Najlepším základom pitného režimu je obyčajná voda. Sladký nápoj je totiž viac nezdravé jedlo ako pitný režim. O úplne zbytočne prijatých kalóriách netreba azda hovoriť.

- - Inzercia - -