Dnes je pondelok, 03.august 2020, meniny má: Jerguš
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Na jeseň vyjdú memoáre hudobníka Princea

apríl 23, 2019 - 06:00
Memoáre, na ktorých v čase svojej smrti pracoval legendárny hudobník Prince, sa dostanú na trh 29. októbra. Agentúru The Associated Press o tom v pondelok informovalo vydavateľstvo Random House.

Publikácia s názvom The Beautiful Ones bude kombináciou nedokončeného rukopisu so vzácnymi fotografiami, výstrižkami a textami piesní. Kniha, ktorú po prvý raz ohlásili len niekoľko týždňov pred muzikantovou smrťou v roku 2016, bude mať 288 strán a úvod z pera Dana Piepenbringa z magazínu New Yorker, ktorého si za spolupracovníka vybral ešte Prince.

"The Beautiful Ones je hlbokým osobným opisom toho, ako sa Prince Rogers Nelson stal Princeom, ktorého poznáme - skutočný príbeh dieťaťa, ktoré nasávalo svet okolo seba a vytvorilo tak osobnosť, umeleckú víziu a život, ešte pred hitmi a slávou, ktorá ho neskôr definovala," uvádza Random House. Kniha bude zachytávať jeho detstvo, muzikantské začiatky i celosvetovú slávu, s použitím Princeových vlastných poznámok, výstrižkov, osobných fotografií a originálnych zápisov textov mnohých jeho legendárnych piesní. Piepenbringov úvod sa zase dotkne jeho posledných dní.

Nezabudnuteľný hudobník

Prince, celým menom Prince Rogers Nelson, sa narodil 7. júna 1958 v Minneapolise v muzikantskej rodine. Ako sedemročný sa začal učiť hrať na klavír, v 13 rokoch nasledovala gitara a o rok neskôr bicie. Interpret je považovaný za jedného z najväčších hudobných novátorov. Vo svojej tvorbe kombinoval množstvo žánrov ako funk, soul, rock, pop, džez alebo r'n'b. Debutoval v roku 1978 albumom For You. Odvtedy ponúkal nové nahrávky takmer každý rok, pričom vydal 39 štúdioviek. Svoj posledný album HITnRUN Phase Two vydal v decembri 2015. Na celom svete predal viac ako 100 miliónov kópií nahrávok, na konte má sedem cien Grammy, štyri MTV Video Music Awards, jeden Zlatý glóbus aj Oscara. V roku 2004 ho uviedli do Rock'n'rollovej siene slávy a podľa amerického magazínu Rolling Stone je 27. najlepším interpretom všetkých čias. Ako herec sa predstavil vo filmoch Purpurový dážď (1984), Pod višňovým mesiacom (1986) alebo Graffiti Bridge (1990). Dva razy sa oženil aj rozviedol. Zomrel 21. apríla 2016 vo veku 57 rokov v dôsledku neúmyselného predávkovania sa opiátmi.

- - Inzercia - -