Dnes je piatok, 27.november 2020, meniny má: Milan
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Oslava 650. výročia Košíc kráľovskou hrou na Dolnej bráne

apríl 29, 2019 - 16:00
Príďte osláviť deň mesta Košice a deň víťazstva nad fašizmom, VIP simultánkou majstra sveta Viktora Gažíka s osobnosťami Košíc a SR i veľkým živým šachom na Dolnej bráne v rámci CASSOVIA OPEN 2019.

Oslavy v dňoch 27. 4. - 9. 5. 2019 patria k najzaujímavejšiemu festivalu Košíc, keď sa pripomína udelenie prvého mestského erbu Košiciam (7. máj 1369). Mesto žije remeslami, podujatiami ako CASSOVIA OPEN 2019, City Run, koncertmi, rytierskymi slávnosťami, otvorením ZOO Košice. Uskutočňuje sa tradičné prebúdzanie parnej lokomotívy Katky, ktorá v lete premáva na Detskej železnici. Súčasťou festivalu je i prehliadka vlastnoručne vyrobených plavidiel pod názvom Košické Benátky, jazda historických automobilov Cassovia Retro alebo rekonštrukcia historických bojov spojená s historickým sprievodom.

Mesto Košice, Košický krajský šachový zväz, poslanec mesta Košice Ing. Vladislav Stanko, MBA, LL.M., a generálny partner EUROPEAN INSTITUTE usporiadajú dňa 8.5.2019 na Dolnej bráne v Košiciach pod záštitou primátora mesta Košice p. Jaroslava Polačeka ku Dňu Víťazstva nad fašizmom a v rámci Dňa mesta Košice 1. ročník medzinárodného FIDE BLITZ šachového turnaja o pohár primátora Košíc, VIP šachovú simultánku osobností Košíc a SR s majstrom sveta Viktorom Gažíkom, veľký živý šach za účasti skupiny historického šermu a koncert slovenskej skupiny ICONITO. Podujatie moderuje speváčka, muzikálová a televízna herečka Petra MAXIN. Očakáva sa značný záujem širokej verejnosti a médií.

Program CASSOVIA OPEN 2019:

13:15 – 13:45 prezentácia šachistov

14:00 – 16:00 turnaj FIDE BLITZ CASSOVIA OPEN

cca 16:00 vyhodnotenie turnaja – pán primátor odovzdá ceny víťazom

16:30 – 17:30 šachová VIP simultánka majstra sveta Viktora Gažíka s osobnosťami Košíc a Slovenska

17:30 – 19:00 VELKÝ ŽIVÝ ŠACH za účasti skupiny historického šermu

19:00 - koncert slovenskej skupiny ICONITO

Propozície:

https://www.chess.sk/files/turnaje/cassovia_BLITZ_OPEN_2019-final-SSZ.pdf

Podľa vyjadrenia garanta podujatia a poslanca Košíc Vladislava Stanka, ktorý obdobnú šachovú simultánku organizuje už dlhé roky v rámci štátneho sviatku ČR, naposledy pod záštitou prezidenta ČR Miloše Zemana a záštitou prezidenta SR Andreja Kisku dňa 28.10.2018 k 100. výročiu vzniku samostatnej Československej republiky v Múzeu T. G. Masaryka v Lánoch cieľom je založenie tradície medzinárodného šachového turnaja a VIP simultánky v tak významnom termíne, ktorá by už v nasledujúcom 2. ročníku (8.5.2020) privítala medzinárodnú šachovú elitu. Máme záujem o propagáciu šachu, mesta a celého Slovenska.

„Šach ako kráľovská hra pomáha deťom pri vývoji rozmanitých schopností a charakterových vlastností, ktoré sú veľmi dôležité v každodennom živote:

  • cibrí logické myslenie
  • zlepšuje sústredenosť, trpezlivosť a vytrvalosť
  • schopnosť robiť správne rozhodnutia
  • vychováva k disciplíne
  • schopnosť domyslieť veci do konca
  • učí niesť zodpovednosť za svoje rozhodnutia

Hlavný partner: Slovenský šachový zväz / Hlavní mediálni partneri: SLOVENKA a Košice:Dnes

Viac informácii nájdete na:

www.kosice.sk

www.cassoviaopen.sk

www.facebook.com/DenMestaKosice/

www.chess.sk/files/turnaje/cassovia_BLITZ_OPEN_2019-final-SSZ.pdf

www.european-institute.cz

- - Inzercia - -