Dnes je piatok, 27.november 2020, meniny má: Milan
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Oslávte 10 rokov luxusu na Slovensku s Grand Hotelom Kempinski

máj 01, 2019 - 17:30
Narodeniny sú nezabudnuteľným dňom, ktorý chce každý osláviť niečím výnimočným. To isté platí aj v prípade, že ide o narodeniny hotela.

Grand Hotel Kempinski High Tatras otvoril svoje dvere prvýkrát 7. mája 2009 a odkedy do hotela vstúpili prví hostia, uplynulo už 10 rokov. Za ten čas sa luxusný hotel na Štrbskom plese zaradil medzi najkrajšie a najlepšie hotely v strednej Európe a získal množstvo medzinárodných ocenení.

„Grand Hotel Kempinski má za sebou bohatú históriu a skvelý tím ľudí, ktorý tu vytvoril druhý domov pre našich hostí. Oslava 10. narodenín je pre nás výnimočná a naším najväčším želaním je, aby naši hostia tieto jedinečné chvíle oslávili spolu s nami. Preto sme si pripravili počas celého mája špeciálne darčeky v podobe výnimočných eventov,“ hovorí Kathrin Noll, generálna manažérka Grand Hotela Kempinski High Tatras.

Prvý májový víkend bude v tatranskom hoteli patriť umeniu, v piatok a v sobotu bude mať vernisáž obrazov Júlia Haluzová. Jej obrazy budú môcť nielen hoteloví hostia vidieť počas celého mája v sále Kriváň. „Júlia Haluzová je autorkou diela Sedem žltých tulipánov, ktoré sa krásne vyníma už 10 rokov nad schodiskom v hoteli. Je tak navždy spätá s týmto jedinečným miestom. Okrem vernisáže sme pripravili aj špeciálny maliarsky workshop, kde vás umelkyňa osobne zasvätí do tajov tvorby umeleckých diel,” dopĺňa Kathrin Noll.

Pravých gurmánov poteší Michelinský víkend 10. – 12. mája. Do Tatier totiž príde šéfkuchár Matthias Schmidberger z Grand Hotela des Bains Kempinski St. Moritz. Práve hotelová reštaurácia The Michelin Star - accredited gourmet restaurant, Cà d’Oro sa môže hrdo pýšiť Michelinskou hviezdou. Počas sobotňajšieho večera prirpaví šéfkuchár Matthias Schmidberger 5-chodovú degustačnú večeru, ktorú si vychutnáte pri príjemnej hudbe. Vína k jednotlivým chodom spáruje hotelový someliér Matúš Hamara.

Ani v máji nebude chýbať obľúbený hudobný víkend. Tentokrát sa víkend začne už v piatok 17. mája, kedy svoj talent v hotelovom lobby predvedú študenti z košického Konzervatória Jozefa Adamoviča v rámci projektu podpory umenia Kempinski Concertini.

„Koncert v sobotu 18. mája bude ešte o trochu výnimočnejší, ako tie ostatné. Prvýkrát a exkluzívne len pre našich hostí, vystúpia spolu na jednom pódiu slovenské hudobné legendy Beáta Dubasová, Vašo Patejdl, Ján Lehotský a Pavol Hammel, aby oslávili 10. narodeniny Grand Hotela Kempinski. Môžete sa tešiť na ich najväčšie hity a na osobné stretnutie so speváckymi legendami na After party,” prezrádza Kathrin Noll.

Štvrtý májový víkend bude patriť histórii. Súčasťou osláv je prehliadka hotela s výkladom so spisovateľom Marošom Semančíkom. Určená je nielen pre hostí, ale aj pre širokú verejnosť. Pozriete si zákutia hotela, ktoré možno nepoznáte a tiež architektonické prvky a detaily, ktoré sa zachovali po rekonštrukcii hotela. Zároveň uvidíte na fotografiách, ako sa menil hotel.

Ak máte aj vy doma starú fotografiu hotela Kriváň či liečebného domu Hviezdoslav, prineste si ju počas tohto víkendu a oživte vaše spomienky. Ponúkneme vám kávičku na náš účet a vy si ju môžete vychutnať pri spomienkach v krásnych priestoroch Grand Hotela Kempinski. V sobotu 25. mája vám starosta Štrby Michal Sýkora povie, čo možno neviete o histórii Štrbského plesa a Maroš Semančík vás prenesie v čase a porozpráva o hoteli a knihe Grand Hotel: Príbeh legendy. Viac informácií o podujatiach nájdete na stránke www.kempinski.com/hightatras.

- - Inzercia - -