Dnes je streda, 02.december 2020, meniny má: Bibiána
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Obchody, v ktorých sa nič neplatí, zavádzajú ako "novinku" možnosť platiť

máj 09, 2019 - 08:00
V januári minulého roku otvorili v americkom Seattli prvé potraviny na svete, v ktorých nie sú pulty ani pokladníčky a zákazníci v nich fyzicky nič neplatia.

Nový systém, v rámci ktorého zákazníkom automaticky zráta a stiahne z účtu sumu za nakúpené položky aplikácia Amazon Go, mal byť budúcnosťou nakupovania. Čoskoro sa však ukázalo, že nie všetkým tento systém vyhovuje, a tak sieť obchodov Amazon Go zavádza "prevratnú" novinku - možnosť platiť aj v hotovosti. Prvý obchod Amazon Go, v ktorom sa bude dať platiť aj "po starom", otvorili v utorok v New Yorku.

Kritici tejto sieti obchodov doteraz vyčítali najmä to, že jej systém je nepoužiteľný pre najchudobnejšie vrstvy, teda ľudí, ktorí nemajú bankovú kartu, účet v banke alebo mobil. Tiež je veľakrát nanič pre starších občanov, ktorí si príliš nerozumejú s mobilnými aplikáciami.

V novom obchode v New Yorku preto okrem tradičných stoviek kamier a elektronických senzorov rozmiestnených po celom obchode budú aj pracovníci, ktorí na požiadanie zákazníkovi tovar oskenujú svojím mobilom a zinkasujú od neho príslušnú sumu v hotovosti.

- - Inzercia - -