Dnes je pondelok, 02.august 2021, meniny má: Gustáv
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Rozdiel medzi prírodnou a bio kozmetikou. Ktorú si vybrať?

máj 13, 2019 - 08:00
Prírodná a bio kozmetika sa v posledných rokoch tešia veľkej obľube. Ide o kozmetiku vyrobenú z prírodných látok, s veľkým množstvom vitamínov, hydratačných látok a antioxidantov. Tie podporujú a stimulujú prirodzené funkcie našej pokožky.
Foto: 

Bez umelých prísad

Veľa ľudí sa domnieva, že naše telo je zanesené nevhodnou a nekvalitnou stravou. Zabúdajú na to, že značným zdrojom toxínov je všeobecne prostredie, v ktorom sa nachádzame, ako aj prostriedky, ktoré používame. Medzi ne patrí i kozmetika. Rôzne kozmetické prostriedky sú častým zdrojom toxínov, keďže ich dennodenne aplikujeme priamo na telo. Správnou voľbou a nutnou náhradou je kozmetika založená na prírodnej báze.

Prírodná kozmetika využíva menej umelých chemických prísad, je pre našu pokožku lepšia a zdravotne bezpečná. Bio kozmetika obsahuje výhradne zložky z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva, ako napríklad silice kvetov a extrakty z bylín. Nenájdeme v nej žiadne toxíny, chemické častice alebo emulganty. Všetky zložky, ktorými daná kozmetika disponuje, podliehajú prísnej a dôkladnej kontrole. Tým pádom sa nemôže stať, že v nej objavíte škodlivé či nekvalitné prísady.

V čom tkvie rozdiel medzi bio a prírodnou kozmetikou?

Kvalita bio kozmetiky je potvrdzovaná rôznymi certifikátmi. S prírodnou kozmetikou je to tak, že hoci býva vyrobená z prírodných zložiek,  môžu sa v nej objaviť syntetické látky. Prírodná kozmetika nie je certifikovaná. Napriek tomu ostáva nezávadná a vhodná pre ženy s normálnou i citlivou pleťou, pre alergikov a všetkých ľudí, ktorí majú problémy s citlivou pokožkou.

Informujte sa

Negatívom oboch kozmetík je ich nákladnejší výrobný proces a s tým spojená vyššia cena. Nahradiť syntetické konzervačné, emulgačné či aromatické prísady je časovo i finančne náročné. Tajomstvo pravej prírodnej a bio kozmetiky nespočíva len v použitých surovinách, ale aj v spôsobe ich spracovania. Preto si vždy prečítajte, čo nakupujete. Hľadajte logo poukazujúce na certifikovaný výrobok, respektíve informáciu o zložkách použitých vo výrobku.

Cieľom bio a prírodnej kozmetiky nie je rýchle vyriešenie konkrétneho kozmetického problému, ale snaha pomôcť pokožke k samo-regenerácii. Trvá to síce dlhšie, avšak výsledok bude stáť za to.

Galéria: Ziaja, biorganica.cz, beautysecret.sk

- - Inzercia - -