Dnes je streda, 02.december 2020, meniny má: Bibiána
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Neuveriteľné! Dvanásťročná novinárka prednášala na univerzite

máj 14, 2019 - 14:00
Hilde Kate Lysiak, ktorá začala ako sedemročná vydávať vlastné noviny, je najmladšou členkou americkej Spoločnosti profesionálnych novinárov.

Katedra žurnalistiky West Virginia University v meste Morgantown mala koncom minulého týždňa netradičnú prednášajúcu - dvanásťročnú novinárku Hilde Kate Lysiak. So študentmi, niektorými aj dvakrát staršími ako ona sama, sa podelila o skúsenosti z pokrývania udalostí v teréne a na záver ich vyzvala, aby sa "pevne zamerali na odhaľovanie pravdy". Agentúra The Associated Press (AP) o mladej novinárke zo Selinsgrove v Pensylvánii píše, že v roku 2014, teda ešte ako sedemročná, začala vydávať miestne noviny Orange Street News.

Prvé číslo, pri ktorého výrobe jej ešte čiastočne pomáhal jej otec, bolo venované najmä narodeniu jej sestry Juliet. Neskôr sa mladá novinárka začala venovať aj problémom v meste a vyslúžila si rešpekt svojich spoluobčanov. V roku 2016 napríklad písala o podozrení z vraždy a vo februári tohto roku mala konflikt s policajtom, ktorému sa nepáčilo, že ho natáča pri práci.

Orange Street News sa medzičasom zmenil z rodinného občasníka na regulárne médium, ktoré má internetovú stránku, kanál na YouTube, facebookový profil a vychádza aj na papieri.

Hilde Kate Lysiak je najmladšou členkou Spoločnosti profesionálnych novinárov (SPJ), najstaršej profesnej novinárskej organizácie v USA.

- - Inzercia - -