Dnes je utorok, 04.august 2020, meniny má: Dominika, Dominik
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Vie, čo sa nosí. Známa česká návrhárka udáva trendy!

máj 23, 2019 - 09:00
Ivana Mentlová patrí v súčasnosti medzi najvýraznejšie tváre módneho priemyslu. Módu miluje, čo samozrejme vidieť nielen na jej tvorbe, ale aj vkuse. Ivanin štýl je zmesou minimalizmu a ženskosti ... presne, ako jej tvorba.

Prečo minimalizmus?

Keď počujete frázu "minimalistická móda“, tak si zrejme ihneď predstavíte hŕbu čírych, beztvarých kúskov v rôznych odtieňoch čiernej, šedej a béžovej. V skutočnosti ale ide o viac, než len o tón farieb. Ide o premyslenú kombináciu čistých línií a prepracovaných strihov, ktoré vo výslednej podobe vytvárajú dokonalý outfit. Ivana sa zameriava na luxusnú dámsku módu v limitovaných edíciách, kladie dôraz na precízne spracovanie najkvalitnejších materiálov a nadčasový dizajn. Prednosť u nej majú prírodné tóny a tlmené minimalistické farby. Prostredníctvom jej modelov si veľmi jednoducho vyskladáte základný kapsulový šatní. Modely Ivany Mentlovej sú vyhľadávané pre nezameniteľný rukopis, nositeľnosť a ženskosť, čo v kombinácii so špecifickou farebnosťou zaručuje ich nadčasovosť.

Silverline pre každého

Pred pár rokmi návrhárka spojila sily s populárnou česko-slovenskou značkou Pietro Filipi. Ročne v rámci spolupráce pripraví dve kolekcie, ktorých názov nesie Silverline. Súčasná limitovaná kolekcia Silverline SS19 prináša kvalitné materiály a dôsledné spracovanie s dôrazom na originálny detail.  Hoci kolekcia je drahšia, práve jej nadčasovosť vám investíciu vráti. Podľa Ivany určite stačí menej prepracovanejších kúskov, ktoré možno jednoducho kombinovať.

Kľúčové prvky kolekcie

V kolekcii sa objavujú oversized strihy, maxi dĺžky i vplyv 90. rokov. Farebná škála je pre Ivaninu tvorbu typická. Strieda odtiene čiernej, béžovej, sivej a hnedej. Často používa prvky z pánskej kolekcie a v aktuálnej kolekcii sa pánsky vplyv prejavuje výrazne. Nadčasová kolekcia Silverline je prémiový rad, fungujúci ako kapsulová kolekcia. Modely sú inšpirované rockovým, hippies a bohémskym štýlom. Kolekcia Silverline sa nesie v znamení rafinovanej ženskosti a mala by sa stať základným stavebným kameňom vášho letného šatníka. 

Ivana Mentlová má módu v krvi:

Galéria: Pietro Filipi Silverline

- - Inzercia - -