Dnes je streda, 20.január 2021, meniny má: Dalibor
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Súťaž: Vyhrajte lístky na jedinečný festival pre mladých CinEdu

máj 28, 2019 - 20:46
V bratislavskom kine Mladosť sa od 31. mája do 4. júna uskutoční prvý ročník filmového festivalu pre deti, mládež a celé rodiny CinEdu. Ako jediný na Slovensku sa špecializuje na divákov od troch do osemnástich rokov a predstaví kvalitné filmy zo súčasnosti s cieľom zabaviť mladé publikum a zapojiť ho do diskusií. Pripravené sú aj zaujímavé sprievodné podujatia. Vyhrajte lístky na tento výnimočný festival. Stačí zodpovedať správnu otázku.
Foto: 

Filmový program festivalu je postavený prevažne na zahraničnej tvorbe. Návštevníci uvidia populárne tínedžerské filmy z Holandska aj najnovšie detské a mládežnícke snímky z Nemecka, Dánska, Estónska i z ďalekej Austrálie, ktoré sa podarilo získať vďaka spolupráci s MFF Zlín – najstarším detským festivalom na svete. CinEdu premietne aj snímky s prestížnymi oceneniami, napríklad z MFF Berlín alebo od Európskej filmovej akadémie. Program je rozdelený do niekoľkých vekových kategórií: od 3, od 6, od 8, od 10 a od 12 rokov. Niektoré filmy premietnu v pôvodnom znení so živým „dabingom“ jedného z mladých slovenských hercov priamo v kinosále. Pre najmenších divákov pripravili dva bloky animovaných filmov bez dialógov. Predpoludňajšie predstavenia sú rezervované pre školy a po vybraných projekciách sú naplánované diskusie, v ktorých budú môcť žiaci vyjadriť svoj názor na film a jeho témy. Popoludňajší a večerný program festivalu je pre širokú verejnosť.

CinEdu bude aj v čase Medzinárodného dňa detí a v ten deň bude vstup detských divákov na festival do 16. hodiny zadarmo. „Počas víkendu 1. a 2. júna budú súčasťou festivalu dva workshopy v priestoroch hotela Park Inn a na Hviezdoslavovom námestí: Urobme si vlastnú animáciu/pixiláciu pre kategóriu 7 až 12 rokov a Natoč si svoj film! pre 12 až 18-ročných. Oba workshopy sú pre deti bezplatné,“ uvádza riaditeľka podujatia Ľudmila Cviková.

Ambasádorkou prvého slovenského filmového festivalu pre deti a mládež je obľúbená herečka Zuzana Kronerová a záštitu nad podujatím prevzala starostka bratislavskej mestskej časti Staré Mesto Zuzana Aufrichtová.

Podrobné informácie o podujatí, vrátane programu filmových predstavení nájdete na www.cinedu.sk a www.kinomladost.sk.

Festival CinEdu podporili Filmový festival Zlín, EYE Film Institute a Cinekid Amsterdam.

- - Inzercia - -