Dnes je štvrtok, 22.apríl 2021, meniny má: Slavomír
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Slovenskí a rumunskí dizajnéri na jednom móle

jún 17, 2019 - 21:15
Uplynulý piatok sa v Banskej Bystrici uskutočnilo kultúrne podujatie ,,Dni mesta Banská Bystrica“ spojené s módnou prehliadkou.
Foto: 
Zarina Šimkovič

Banská Bystrica je známa svojim historickým centrom a krásnou architektúrou. Práve v takomto prostredí, priamo na hlavnom námestí, sa v piatok konali oslavy mesta, pri ktorých sa spojili dve kultúry – rumunská a tá slovenská. Mohli sme vidieť ukážky viacerých umelcov, hudobných čísiel, i módnu prehliadku pod holým nebom. Tej sa zúčastnili piati rumunskí a piati slovenskí módni návrhári. Za Rumunsko spomeniem Rozaliu Bot, ktorá je už na Slovensku pomerne známa, viac krát sa objavila na Bratislavských módnych dňoch. Jej tvorba sa vyznačuje ženskými strihmi s dotykom folklóru. 

Zo slovenských dizajnérov sa zúčastnili známe tváre, ako Zuzana Haková, Jaroslava Wurll Kocanová, ale aj Jana Jurčenko so svojou kolekciou svadobných outfitov.

Do Banskej Bystrice s novou kolekciou

Ja som premiérovo predviedla svoju novú kolekciu s názvom Resort 2019, ktorú si budete môcť vychutnať aj tento štvrtok na hlavnom námestí v Bratislave v rámci Bratislavských módnych dní v meste.

img_20190614_195137-01-min.jpeg

Slovenskí a rumunskí dizajnéri na jednom móle
Foto: 
Zarina Šimkovič

img_20190614_194157-min.jpg

Slovenskí a rumunskí dizajnéri na jednom móle
Foto: 
Zarina Šimkovič

Kolekcia, ako naznačuje už jej názov, sa skladá s ľahkých, dovolenkových outfitov a je voľným pokračovaním mojej predošlej kolekcie Dolce Vita na jar/leto 2019. Aj v nej som sa pohrala s vlastným grafickým návrhom potlače na látku s motívom pivonky. No zatiaľ čo sa jar/leto sa u mňa niesla v bielych a zlatých tónoch, kolekcia Resort pozostáva z výraznej koralovej farby a farebnej potlače. Pracujem so vzdušnými materiálmi ako satén a šifón, ktoré sú príjemné na nosenie.

Mám to šťastie, že sa za tie dva roky okolo mňa pomaly formuje skvelý tím modeliek, a tak nie je prehliadka len ukážkou mojej tvorby, ale aj príjemnou udalosťou plnou zábavy. Veď posúďte sami na fotkách z backstage, ktoré vám prinášam v tomto článku.

Kompletnú kolekciu Resort 2019, ako aj report z BMD v meste, vám ukážem už budúci týždeň.

 

Prajem príjemný týždeň,

- - Inzercia - -