Dnes je nedeľa, 27.september 2020, meniny má: Cyprián
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Aktívne a osviežujúce leto v Bratislave

jún 28, 2019 - 16:00
Zbožňujete vodu, slnko, pláže a chladený nápoj v ruke? Atmosféru leta a dovolenky je jednoduché zažiť aj v hlavnom meste. Stačí zájsť na tie správne miesta. Plavba loďou po Dunaji, rafting, mestské pláže s barmi a bohatým programom, to je len časť zážitkov, ktoré sa v lete oplatí vyskúšať.

Adrenalín aj romantika na Dunaji

Ak sa chcete zabaviť, prípadne svoj výlet okoreniť trochou adrenalínu, vyskúšajte párty loď alebo rýchločln. Užijete si tak výhľad na vysvietenú siluetu hlavného mesta s Bratislavským hradom, Dómom Sv. Martina, historickým nábrežím či modernou Euroveou. Pre romantické duše je spestrením plavba v kabrio lodi s pohárikom sektu. Tých, ktorí radi spájajú zážitky s umením alebo históriou, poteší plavba k hradu Devín alebo k jedinečnej galérii Danubiana na polostrove. Okrem diel od svetových autorov tu nájdete kaviareň s unikátnym výhľadom na rieku.

Piesok, plavky, pohoda

Ideálne miesto na oddych pri nábreží Dunaja je obľúbená Mágio pláž na Tyršovom nábreží v blízkosti Sadu Janka Kráľa. Magio pláž prináša do mesta spojenie zábavy a oddychu – nájdete tu bohatý kultúrny program, gastro špeciality, športové aktivity ako futbal či plážový volejbal a WiFi zadarmo. Na Magio pláži vás čaká aj kino pod holým nebom s výhľadom na hrad a mesto. Západ slnka si tak môžete užiť v pohodlí piesočnej pláže, plynúceho Dunaja a so skvelým drinkom v ruke.

Ani vo večerných hodinách nie je v Bratislave núdza o pútavý program.

Divoké zážitky na vode

Športom a letnou atmosférou to žije aj v areáli Divoká voda v Čunove, ktorý je vzdialený krátku jazdu autom či autobusom od centra Bratislavy. V rámci dvoch vodných kanálov v starom koryte Dunaja máte možnosť vyskúšať rafting, vodné skútre, jazdu na kajaku či vodné lyže. To však nie je všetko, areál ponúka aj surfovú vlnu – jedinú svojho druhu v Európe.

Letné zážitky si môžete vychutnať s oficiálnou turistickou kartou Bratislava CARD City & Region, ktorá vám za výhodnú cenu umožňuje spoznať a zažiť to najlepšie, čo mesto Bratislava a región ponúkajú.

Viac o letných zážitkoch sa dozviete na www.visitbratislava.com.

- - Inzercia - -