Dnes je štvrtok, 06.október 2022, meniny má: Natália
Čas čítania
6 minutes
Zatiaľ prečítané

Trénerka Zora Ochodnická: TELO JE VÁŠ SLUHA A NIE VÁŠ PÁN

júl 02, 2019 - 11:38
Zora Ochodnická je dynamický typ ženy, ktorá sa nerada vzdáva. Ako sama hovorí, už za totality nemala rada vetu: “Nedá sa”. Možno práve preto je dnes úspešnou osobnou trénerkou a svojpomocne si vytvorila prácu, ktorá sa stala nie len poslaním, ale aj koníčkom.
Foto: 

Charakterizuje ju vytrvalosť, pozitivita, zdravie, energia, odhodlanosť, chuť pomáhať a hlavne :“ Nikdy sa nevzdať!“

Pochádza z Košíc aj keď časť koreňov má z Ruska. Je motivačná trénerka a poradkyňa s dlhoročnou praxou v oblasti zdravej výživy, zušľachťovania a udržiavania zdravého a funkčného tela a energie bez liekov. Spolupracovala so známymi osobnosťami, medzi inými s hercami , spevákmi, politikmi, úspešnými podnikateľmi, a to nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Pomohla viac ako 3000 ľuďom schudnúť a prinavrátiť im tak ich fyzickú a psychickú rovnováhu. Má klientov v Čechách, Španielsku, Rakúsku, Rusku, Litve, Južnej Afrike , Izraeli, Nemecku, no hlavne na Slovensku. Pôsobila v televízii, rádiách, v reality či talk show aj s vlastnými reláciami. Je autorkou cvičenia EFEKT, ktoré bolo spolu so špeciálnou technológiou chudnutia úspešne vysielané v reality šou Super telo a vydala dve DVD cvičenia ZORA EFEKT.

Už 20-ty rok organizuje víkendové či týždenné pobyty aj pri mori ako aj workshopy za účelom zlepšovania životného štýlu. Precestovala pol sveta, žila v Kanade a v Dánsku, hovorí 4 jazykmi, vie spievať, hrať na klavíri, gitare a kajone, maľovať, vyskúšala viac ako 15 profesií, medzi nimi aj modeling.


HOVORÍ SA, ŽE ČLOVEK SI ZAČNE VÁŽIŤ NIEČO, AŽ KEĎ TO STRATÍ

Áno, mám takú skúsenosť. V roku 2016 som dospela k 3 vysunutým platničkám a pri neodbornom naprávaní mi roztrhli svaly na pravej strane chrbta a platničky sa ešte viac zasekli. Aj keď prognózy lekárov boli desivé, odmietla som možnú operáciu a cez veľké sebazaprenie a slzy som začala postupne cvičiť a viac študovať, aby som si mohla sama vypomôcť. Paradoxne ma vyliečilo moje vlastné cvičenie EFEKT. Po pár týždňoch som zrazu vedela bicyklovať, behať po schodoch, korčuľovať a konečne aj normálne fungovať.Natočila som motivačné video, vďaka ktorému ma nominovali do súťaže Fit leader roka 2017 kde som sa umiestnila na 2. mieste a v roku 2018 som vďaka verejnosti získala najviac hlasov na Slovensku v kategórii skupinový tréner. Som veľmi vďačná, že mám až toľko fanúšikov a priateľov nie len doma ale aj v zahraničí

Zora napriek svojmu veku a vďaka princípom, ktoré naštudovala, zozbierala a ktoré prezentuje sa cíti oveľa mladšie. Má dve krásne dospelé deti, ktorým je obrovským príkladom. Je vlastníkom špeciálnej technológie, ktorá dokáže reštartovať metabolizmus tak, že do 6-tich týždňov môžete schudnúť aj 10 kíl a to bez hladovania a jojo efektu.

RM systém – reštart metabolizmu má tri piliere. Prvým je cvičenie ZORA EFEKT, ktoré pracuje priamo do hĺbky svalstva, druhým je úprava stravy bez hladovania a jojo efektu a tretím je motivácia a psychika . Je to jej jedinečný systém, ktorý funguje aj pre tých, ktorým nepomohli rôzne iné spôsoby chudnutia. Rieši ako nadváhu, tak aj uvoľnené svalstvo, či celulitídu, za veľmi krátky čas.Je zostavená s presných krokov, ktoré vedú k úspechu na želanie klienta. Je vhodný pre každú vekovú a váhovú kategóriu. Dodržanie takejto zostavy napomáha nielen k zlepšeniu fyzickej kondície, ale odstraňuje aj niektoré zdravotné problémy (ako napr. bolesti hlavy, žalúdka, krčnej chrbtice, krížov, závislosť na sladkom či iných návykových látok a iné).Mizne únava a načerpá sa ohromné množstvo novej energie. Zlepšuje sa krvný tlak a cholesterol. Mnohé ženy si obnovili hormonálnu činnosť aj keď už boli v prechode.

JE VOBEC MOŽNÉ TAKÉTO NIEČO DOKÁZAŤ?

Áno, je to vlastne veľmi jednoduché. Čím sú veci zložitejšie , tým sú menej funkčné. Preto som zástankyňou jednoduchosti. Dennodenne som svedkom fantastických úspechov mojich klientov a keď sú potešení oni, čo mi stále dávajú najavo, som rovnako potešená tiež. Tento pocit sa nedá za žiadne peniaze kúpiť a ani predať. Moje výsledky sú zmapované na : www.zora.sk alebo FB profile Zora Ochodnická.

AKÉ SU TVOJE ĎALŠIE CIELE ?

Moje nespočetné štúdiá v zahraničí a zostavenie vlastného kompletného programu pomohli už nejednému človeku. Pani Rehákovej, ktorú si nesmierne vážim nie len preto , čo dokázala, ale aj pre jej životný štýl a ukážkovú postavu, síce nikdy nebudem môcť-respektíve musieť pomôcť, pretože to vôbec nepotrebuje, ale zato máme rovnakú myšlienku, pomáhať a šíriť zdravý životný štýl a samozrejme aj ísť vlastným príkladom.

Ako sa hovorí, život po 50-tke len začína a ja verím, že som toho verným dôkazom a jediným mojím účelom je sa s tým všetkým podeliť a pomáhať ostatným ženám, ale aj mužom v akomkoľvek veku a váhe a motivovať ich , že sa to dá!“

JE O TEBE ZNÁME, ŽE NIE SI ZÁSTANCA ŽIADNÝCH OMLADZOVACÍCH PROCEDÚR ANI INÝCH PODPORNÝCH LÁTOK NA MLADISTVÝ VZHĽAD, NO NAPRIEK TOMU BY TI TVOJ VEK NIKTO NEHÁDAL. V ČOM JE TEDA TAJOMSTVO TVOJHO MLADISTVÉHO VZHĽADU?

Určite nie som sama čo dobre vyzerá vo svojom veku a  netvrdím, že to čo robím ja, je to najlepšie , ale mne a mojim klientkam to fungujeJe však pravdou, že som nikdy nezačala piť alkohol ani kávu, fajčiť, brať lieky či drogy, vo veľmi veľkej miere sa vyhýbam cukru aj ďalším sladidlám a hlavne novinkám v omladzovaní. Zatiaľ som si na svojom tele nedala nič upraviť,( a zrejme ani nedám ) takže žiadne silikóny, žiaden botox ani vpichovanie kyseliny hyalúronovej do tváre, žiadne umelé nechty, obočie riasy alebo vlasy -haha- nemám rada umeliny nie len v jedle ale ani na tele. To však nechcem znehodnocovať tie, ktoré to riešia inak. Je to len môj postoj a životný štýl, ktorý prezentujem a ktorý mi veľmi vyhovuje a funguje!“

 A ČO TEDA POUŽÍVAŠ?

Áno, niečo používam a keďže som hrdá Slovenka, uznávam produkty hlavne z našej krásnej zeme, prípadne ich výrobu. Tajný recept mojej mladosti, sviežosti a hlavne zdravia sa skrýva v jednom dokonalom produkte, ktorý som dala vyrobiť podľa vlastných predstáv a je pod mojou kontrolou. Je pravda, že vždy som viac riešila kozmetiku zvnútra ako zvonku.

Zaujalo ma telo ako také a nie len pokožka , či vlasy samostatne. Naštudovala som množstvo informácií ako telo funguje a prečo funguje, akú rolu hrajú vitamíny a minerály v tele a tak isto ma veľmi zaujímal fenomén starnutia.

Viac-menej všetci budete so mnou súhlasiť, že psychika je nadradená mechanikám, čiže v tomto prípade telu a že podľa toho, ako myslíme a na čo myslíme, tak aj vyzeráme. To však neznamená , že telo nepotrebuje pomoc. Pokožka, vlasy, nechty a hlavne kĺby a šľachy tvorí 70% kolagénu. Jeho nedostatok je nie len viditeľný ale aj bolestivý. KOLAGÉN, ktorý pijem každý deň nepretržite. Je pod mojou značkou a menom a je obohatený o kyselinu hyalurónovú, vitamín C kvôli lepšiemu vstrebávaniu, a nemá umelé sladidlá ani iné, telu škodlivé prídavky.

Kolagén s kyselinou hyalurónovou viaže vlhkosť a v medicíne sa využíva hlavne na zmiernenie artritídy, únavového syndrómu a poškodenia kĺbov a šliach. Zlepšuje pokožku, aj problematickú a nastoľuje ohybnosť tela. Ja som si s ním dala dokopy tkz. Mŕtve rameno, ktoré ma trápilo už 2 roky a konečne mi prestali praskať kolená. O skvalitnení vlasov, pokožky a nechtov ani nehovorím--Viac o ňom si viete prečítať na mojej stránke: www.zora.sk

VIE SA KTOKOĽVEK PRIDAŤ NA AKCIE, KTORÉ CHYSTÁŠ ?

Samozrejme, práve sme dokončili Fit pobyt na Makarskej riviére. kde boli nielen skalopevní ale aj nováčikovia z celého Slovenska a zo zahraničia--

6.9. 2019 ideme na ďalší Fit pobyt. Aj keď odchádzam na dlhšie školenie na Floridu už pripravujem ďalšie workshopy na zlepšenie zraku, imunity, PH krvi a pohyblivosti pohybového aparátu ako aj spálenie prebytočného tuku a zmiernenie bolestí chrbta a krku.

V Košiciach sa môže ktokoľvek a kedykoľvek pridať na verejných hodinách každý utorok a štvrtok na Jedlíkovej 7, ale začíname až v septembri, no medzitým budú ranné rýchlo kurzy cvičenia na spálenie tuku alebo workshopoch.

KDE ŤA TEDA MOŽU NAŠI ČITATELIA V PRÍPADE ZÁUJMU VYHĽADAŤ?

Všade. No samozrejme na FB ako aj na mojej stránke www.zora.sk a v prípade potreby mi môžu písať aj na : [email protected]

Svoju prácu milujem a teším sa každému novému klientovi rovnako ako stálemu.

ČO BY SI ODKÁZALA NAŠIM ČITATEĽOM NA ZÁVER?

Mojou najsilnejšou stránkou je motivovanie druhých. Na mojich akciách sa stretávajú rôzni ľudia, rozhodne nie sme skupina fitnesiek bojujúca o titul. Rada poradím a pomôžem komukoľvek kto to potrebuje. Mojim cieľom je aby sa u mňa klient dobre cítil a zvládol postupne všetko. Preto robím programy aj na diaľku.Takže milí športovci ale aj nešportovci. Ak sa len trošku chcete lepšie cítiť a máte radi zmenu, som tu len a len pre vás.

Vaša Zora 

- - Inzercia - -