Dnes je sobota, 06.marec 2021, meniny má: Radoslav, Radoslava
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Vitajte v Bratislave, v treťom najzelenšom meste na svete

júl 19, 2019 - 10:00
Vedeli ste, že Bratislava je po islandskom Reykjavíku a novozélandskom Aucklande tretím najzelenším mestom na svete? Vďačí za to parkom priamo v meste, svojej polohe na Dunaji, ako aj blízkosti malokarpatských lesov.
Foto: 

 Z pulzujúceho veľkomesta je to v Bratislave do prírody len na skok. V lesoparku na úpätí Malých Karpát ste z centra za pár minút. Turisti, bežci, rodiny s deťmi, kamaráti na pikniku, v tejto zelenej oáze nájde skutočný relax naozaj každý. Dokonca si môžete posedieť pri rybníku alebo sa previesť na lanovke, ktorá spája rekreačné lokality Kamzík a Železná studnička. 

Ak dávate prednosť športovaniu, určite si vyberiete z hustej siete cyklistických trás. Popri Dunaji, jeho ramenách a Morave nájdete mierne terény v atmosfére lužných lesov.

Bratislava však ponúka aj oveľa netradičnejší zážitok. Čo tak stráviť romantickú noc v lesoparku v jednom z dvoch domčekov vybudovaných v korunách stromov? Žiaden budík, ale ranný štebot vtákov a šumenie lístia. Ste jednoducho priamou súčasťou života v korunách stromov.

Poprechádzať sa môžete aj v najstaršom parku strednej Európy v Sade Janka Kráľa, len pár minút od centra mesta, alebo v Horskom parku, kde nájdete jedinečnú atmosféru spojenia lesa a blízkeho centra mesta. Relax si užijete aj v záhradách Bratislavy pri Grasalkovičovom paláci alebo v Medickej záhrade.

Všetky dôležité informácie o dianí v našom hlavnom meste nájdete na stránke www.visitbratislava.com.

- - Inzercia - -