Dnes je nedeľa, 20.september 2020, meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Prekoná SLOVENSKÝ DEŇ KROJA rekord?

júl 19, 2019 - 14:29
Začiatok septembra bude Námestie SNP v Banskej Bystrici v znamení slovenských tradícii a najmä krojov. Už druhý ročník unikátneho podujatia SLOVENSKÝ DEŇ KROJA sa uskutoční 7. septembra a od 10.00 do 22.00 na vás čaká pestrý program.

Vystúpenia folklórnych súborov zo Slovenska a zahraničia, oslava slovenských tradícii, spomienka na velikánov slovenského folklóru - ale najmä prezentácia krásy slovenských krojov z rôznych regiónov. To je SLOVENSKÝ DEŇ KROJA, ktorý počas druhého ročníka pripravil na Námestí SNP 7. septembra až 12 hodinový program.

"SLOVENSKÝ DEŇ KROJA je pozvánkou pre všetkých, ktorí si ctia tradície, ktorí milujú folklór a ktorí sa chcú stretnúť v Banskej Bystrici, aby si s nami spoločne pripomenuli neoceniteľnú históriu a s ňou späté mnohé kultúrne zvyky a tradície," hovorí organizátorka podujatia Mária Reháková.

Zatiaľ čo vlani do Banskej Bystrice prišlo viac ako 8 tisíc návštevníkov v kroji, tento rok by organizátori chceli toto číslo prekonať. "Našim cieľom je, aby sa SLOVENSKÝ DEŇ KROJA počtom účastníkov dostal do prvej trojice najnavštevovanejších podujatí na Slovensku," dodáva Mária Reháková.

Ak teda chcete vzdať úctu k slovenským krojom a prezentovať ten svoj, zaregistrujte sa alebo príďte v kroji 7. septembra 2019 do Banskej Bystrice.

- - Inzercia - -