Dnes je piatok, 27.november 2020, meniny má: Milan
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Slovenská značka na svetovej úrovni

júl 31, 2019 - 21:50
Pravdepodobne ste už počuli o značke NEHERA, no možno ste netušili, že ide o čisto slovenskú značku.

Ja sama som sa o nej dozvedela pred troma rokmi, keď som o nej čítala v slovenskom magazíne. Možno je to aj tým, že značka sama o sebe je cielená skôr na zahraničný trh, aj keď u nás má tiež svojich zákazníkov.

ss_2018_1.jpg

Slovenská značka na svetovej úrovni
Foto: 
Michal Pudelka / NEHERA

Pôvod značky NEHERA

Ján Nehera patril medzi najšikovnejších česko-slovenských podnikateľov a v 30. rokoch  sa rozhodol rozbehnúť na tú dobu netradičný business plán. Rozhodol sa totiž, že začne predávať svoje výrobky vo vlastných predajniach. O tom, že sa mu darilo svedčilo aj to, že otvoril až 130 maloobchodných predajní na troch kontinentoch a na vrchole jeho firma dosahovala tržbu až 20 000 000 Kč mesačne. Tento príbeh však nemá šťastný koniec, počas 2. svetovej vojny ho väznili nacisti a jeho továreň zatvorili. Po vojne bola jeho firma znárodnená.

Za značkou stoja manželia Zdútovci, ktorí sa rozhodli vzkriesiť meno NEHERA.

V roku 2013 sa registráciou značky znovu zrodila legenda. Značka sa vyznačuje kvalitným spracovaním a prvotriednymi materiálmi. Výroba je situovaná v Európskej únii, na Slovensku, ale aj v Čechách. Srdce značky a teda ateliér kde vznikajú všetky návrhy, sa nachádza v Bratislave. Značka navrhuje nielen oblečenie, ale aj kabelky, šperky, doplnky a topánky. V roku 2015 sa kolekcia značky dostala ažna parížsky Fashion Week.

jp3.jpg

Slovenská značka na svetovej úrovni
Foto: 
Michal Pudelka / NEHERA

99% tržieb značka dosahuje v zahraničí a medzi krajiny s najväčším odberom patrí Japonsko, Čína, Švajčiarsko či USA.  Klasické tričko si kúpite za cca 95 eur, kým za štýlový trench coat môžete zaplatiť aj 1200 eur.

Značka NEHERA dokazuje, že aj na Slovensku môžeme mať značky svetovej úrovne. To ma napĺňa nádejou, veď každý dizajnér sníva o tom, že jeho značka prerazí do zahraničia a jeho veci sa budú úspešne predávať po celom svete.

Prajem krásny zvyšok týždňa,

jp2.jpg

Slovenská značka na svetovej úrovni
Foto: 
Michal Pudelka / NEHERA

- - Inzercia - -