Dnes je utorok, 18.máj 2021, meniny má: Viola
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Rodičia, nezabudli ste na nič pre vášho školáka?

august 18, 2019 - 18:00
Rodičia prirodzene myslia na tisíc vecí, ktoré musia zariadiť, stihnúť a vyriešiť, predovšetkým vtedy, keď sa to týka ich ratolestí v školskom veku.
Foto: 

Je pochopiteľné a odpustiteľné, že v tom hektickom období im niečo vypadne z hlavy a zabudnú, avšak malí školáci sú stvorenia, ktoré nezaujímajú ich povinnosti, pretože plná školská výbava je pre nich prioritou č. 1!

 Tipy pre vás

Rozmýšľate práve či máte všetko potrebné a žiaduce už kúpené? Zosumarizujme si teda spoločne všetky školské pomôcky, ktoré vaše dieťa potrebuje, aby ste sa vyhli ich možnému hnevu a výčitkám ako ste mohli predsa zabudnúť na... ;) Dovolíme si tvrdiť, že druhou najdôležitejšou súčasťou školskej výbavy je peračník. Deti však okrem jeho vzhľadu a veľkosti prikladajú veľký dôraz na jeho obsah. Riadia sa heslom – čím plnší, tým lepší! Nemalo by v ňom chýbať plniace pero Griffix 4, ktorého ergonomický tvar pomáha k jeho lepšiemu držaniu. Úsmevným symbolom tých najmenších školákov sú ich modré prsty od bombičiek, ktorých v peračníku nikdy nie je dosť. Ďalej je to trojhranná ceruzka Trilino a ceruzky s rôznou tvrdosťou, ktoré nájdu svoje opodstatnenie na výtvarnej výchove či geometrii. Aby im pastelky Trilino nezaberali miesto v peračníku, je dobré myslieť na puzdro určené pre ne, do ktorého sa zmestia aj voskovky Pelikan.

Viete čo je prvou pomocou v peračníku školáka?

No predsa guma na gumovanie a strúhatko ;) Školáci sú všeobecne hrdí na svoje kresby a výtvory z výtvarnej výchovy, s ktorými sa vám radi pochvália s očakávaním či sa vám to páči, aj keď možno neviete identifikovať všetko čo sa na nich nachádza. Aby mohli tvoriť a uvoľniť svoju detskú fantáziu, budú potrebovať farebný papier, nožnice s guľatou špičkou kvôli bezpečnosti, vodové farby, maliarsku paletku, štetce rôznej veľkosti, nádobu na vodu Slon, temperové farby a lepiacu tyčinku. V prípade, že ste si práve predstavili galibu na ich oblečení, predovšetkým rukávoch, ktorými si vedia nešikovne rozotrieť ešte nezaschnuté farby, môžete jej predísť zásterou s dlhým rukávom. Nielen oblečenie, ale aj zošity rôznych veľkostí sa musia uchovať čisté počas školského roku.

Nezabudnite na obaly, pretože somárske uši nie sú peknou vizitkou žiadneho školáka. Zväčša najobľúbenejším predmetom všetkých detí je telesná výchova, na ktorej šantia, hrajú vybíjanú, učia sa robiť kotrmelce atď. Nikto z nich nechce sedieť na lavičke, pretože si svoje prezúvky zabudol doma. Vďaka vrecku na prezúvky si  ich už nezabudnú, pretože si ho môžu priviazať k taške. Ak sa snažíte viesť svojho školáka k zodpovednosti a samostatnosti, kúpte mu taštičku na krk, do ktorej si môže schovať vreckové či kľúče od bytu.

Inšpirácie nie je nikdy dosť

Dúfame, že sme vám pomohli spomenúť si na všetko potrebné, čo musíte ešte dokúpiť a inšpirovali vás niektorými pomôckami, ktoré potešia vás a vašich školákov, aby ich školská výbava bola taká, akú potrebujú a taká, akú si predstavujú oni sami.

- - Inzercia - -