Dnes je streda, 08.december 2021, meniny má: Marína
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Dizajnérsku značku MamaLu čaká celkom nová etapa

august 26, 2019 - 10:50
Sediac na zemi v strategickej blízkosti toalety som si trasúcimi rukami prechádzala po vlasoch. Takto zle mi už dávno nebolo. To budú tie včerajšie krevety. Boli fantastické! No zjavne mi nesadli. Celý dom bol ponorený do hlbokého spánku a ja som sa pokúšala o to isté. Asi tretíkrát. Zrazu mi to došlo!
Foto: 

Posledné týždne sme žili v šialenom tempe. Moja Mamalu sa posúva. Po troch rokoch tvrdej práce sa začali diať veci. Absolvovala som množstvo zaujímavých, náhodných i nenáhodných stretnutí, z ktorých vzišli nové možnosti, príležitosti, plány.

Premiéra na Bratislavských módnych dňoch

Jednou z  najvýznamnejších udalostí pre mňa osobne, a aj pre MamaLu, budú Bratislavské módne dni by MERCEDES-BENZ, na ktorých absolvujem prvú prehliadku. Chápete to? Vlastná prehliadka. Nápady a farebné kombinácie ma už niekoľko nocí budia zo sna, kreslím, premýšľam, predstavujem si. Do toho fotenia, písanie vlastných článkov pre Ženský web, občas i svoj blog a samozrejme stále moja hlavná úloha - byť v prvom rade mama. Pri tom všetkom mi unikala jedna podstatná vec. Všetky najzákladnejšie, elementárne príznaky toho, že sa niečo deje. Vtedy, v tú noc, niekde medzi cestou na toaletu a tretím pokusom o upadnutie do milosrdného spánku, mi to celé došlo.

Uplynulo pár týždňov a prišiel čas opísať moje dojmy. Posledné týždne som na tej toalete totiž strávila oveľa viac času, než by sa mi páčilo. Než by sa komukoľvek páčilo. Bola som nútená zastaviť sa, spomaliť a počúvať signály môjho tela. Mám rada úprimnosť, preto som úprimná aj v týchto riadkoch. 

Predchádzajúce týždne ma naplnili obavy a pochybnosti. Myšlienka, že vo mne rastie nový život, si ma našla nepripravenú. V mojom vnútri zvádzali boj predovšetkým otázky: "Ako to teraz všetko zvládnem?", "Ako nachystám prehliadky?", "Čo keď mi bude ešte stále zle?", "Čo si oblečiem?!" (Jediné, čo viem isto je, že si obujem nové, kotníkové mokasíny na mieru, z tej najkrajšej fialovej kože, akú som kedy zohnala). Je teraz správny čas, keď sa dejú zásadné veci s mojou značkou?

Odpoveď znie - ÁNO. Je ten najvhodnejší čas, aký len môže byť. Nič netrvá večne, ani ranné nevoľnosti, na ktoré žena rýchlo zabudne. Už som to raz zažila. Stačí vložiť dôveru do vlastných rúk a veriť životu. Že vždy sa deje to najlepšie pre nás a presne v čase, keď sa to má diať.

S úsmevom sledujem, ako so zväčšujúcim sa bruškom paradoxne utíchajú nekonečné otázky v mojej hlave. Prijímam výzvu ako sa postarať o jedno z mojich detí MamaLu, aj ako dvojmama. Budú ťažšie dni, viem. No viem i to, že prídu dni, keď sa budem vznášať na obláčiku nekonečnej lásky. Vtedy sa mi tvorí najlepšie. Tento článok je vlastne mimo pôvodnej témy, chcela som písať o niečom inom. :-)

Presne o tom je život. Tak držte, prosím, palce a buďte na tej ceste somnou.

Vaša Lu

- - Inzercia - -