Dnes je utorok, 11.august 2020, meniny má: Zuzana
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Jedinečná príležitosť pre všetkých milovníkov folklóru! Skúsite šťastie?

september 03, 2019 - 08:00
Vysokoškolský umelecký súbor - Folklórny súbor Technik Slovenskej Technickej Univerzity v Bratislave sa radí medzi najstaršie folklórne súbory na Slovensku. Teraz môžete byť jeho súčasťou.

Vznikol v roku 1953. Vo svojej tvorbe sa zameriava na scénické spracovávanie slovenského ľudového dedičstva, a to v podobe zvykov, piesní, hudby, tancov i krojov. Od svojho vzniku absolvoval viac ako 2300 vystúpení na rôznych folklórnych podujatiach doma i v zahraničí. Je tiež Laureátom viacerých akademických festivalov.

Súbor doposiaľ spracoval a vydal tiež 4 hudobné CD nosiče – Tancujte mládenci / 2018/  Z albumu /2012/, Šinuli sa mládenci /2009/ a V našom dvore /2003/ – pod režijnou a umeleckou taktovkou Štefana Molotu.

V súčasnosti má súbor 60 členov. Tvorí ho hudobná zložka, dievčenská spevácka skupina a početná tanečná zložka. Členovia súboru sú študenti bratislavských stredných a vysokých škôl, ale aj pracujúca mládež, ktorú spája úcta a obdiv k slovenskému folklóru – krásnemu dedičstvu našich predkov.

Nepremeškajte konkurz:

Nezabudnite, že tento víkend nebude o folklór a krásne kroje žiadna núdza. Stačí prísť do Banskej Bystrice. :-)

- - Inzercia - -