Dnes je utorok, 11.august 2020, meniny má: Zuzana
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Slovensko a Česko sa opäť spoja. Na jedinú noc na Česko-Slovenskom plese 2020

september 05, 2019 - 10:45
Siedmy ročník Česko-Slovenského plesu sa bude konať 8. februára 2020 v pražskom Obecnom dome. Od dnes sú v predaji vstupenky na prestížne podujatie.

Na jedinú noc v roku sa Česko a Slovensko opäť spoja

Prestížna udalosť plesovej sezóny, obľúbený Česko-Slovenský ples sa 8. februára 2020 vráti do historických priestorov Obecného domu v srdci Prahy so svojím 7. ročníkom. Na rešpektované podujatie, ktoré je venované pocte a upevňovaniu nadštandardných vzťahov oboch krajín, cestuje každoročne približne tisícka hostí. Medzi zúčastnenými nechýbajú najvýznamnejšie osobnosti z rôznych oblastí verejného života oboch štátov. Kvôli Česko-Slovenskému plesu do Prahy dokonca cestujú úspešní a známi Slováci a Česi žijúci už roky za hranicami svojich rodných krajín. 

Za šesť rokov svojej neprehliadnuteľnej existencie si Česko-Slovenský ples postupne vybudoval status podujatia a miesta, kde sa obe krajiny symbolicky stretávajú a ich spoločná história na jedinú noc ožíva v podobe oslavy a utužovania vzájomných vzťahov. Potvrdením výnimočného postavenia tejto spoločenskej udalosti je i každoročná záštita prezidentov oboch krajín.

Organizátori plesu v týchto dňoch spúšťajú predaj vstupeniek na oficiálnej webstránke Česko-Slovenského plesu: https://ceskoslovenskyples.cz/vstupenky.html 

Exkluzívne otvorenie plesu laureátom Krištáľového krídla

Slávnostné otvorenie 7. ročníka Česko-Slovenského plesu bude ozajstným pohladením pre dušu milovníkov klasickej hudby. Úvodným vystúpením večera totiž bude operná ária v podaní uznávaného slovenského tenora Miroslava Dvorského. Aktuálny laureát prestížneho ocenenia Krištáľové krídlo za rok 2018 v kategórii Divadlo a audiovizuálne umenie pravidelne vystupuje na tých najprestížnejších operných javiskách sveta, medzi ktoré patria kráľovská opera Covent Garden v Londýne či špičková milánska La Scala. 

Najväčšie legendy i najväčšie hviezdy mladej generácie na jednom pódiu

Česko-Slovenský ples sa môže každoročne popýšiť prvotriednym programom, ktorý sa  bohatosťou svojej skladby a žánrovou pestrosťou postará o zábavu všetkých hostí. Nadchádzajúci ročník plesu dnes odhaľuje hlavné hviezdy večera legendu česko-slovenskej hudobnej scény speváka Richarda Müllera a zástupkyňu najväčších českých hviezd, legendárnu speváčku Eva Pilarovú, ktorá tento rok oslavuje okrúhle jubileum, úctyhodných 80 rokov. Hviezdnu zostavu umelcov doplnia speváčky Leona Machálková a Emma Drobná a tiež spevák Martin Chodúr, ktorý sa teší veľkej obľube ako u českého, tak i u slovenského publika. 

Zdroj: Archív Richard Müller

Rovnako exkluzívny ako mená sólistov večera bude taktiež ich hudobný sprievod na pódiu Smetanovej siene; o ten sa už tradične postará Rozhlasový Big Band Českého rozhlasu so sláčikovou sekciou Symfonického orchestru Českého rozhlasu. 

Bohatým a pestrým programom bude hostí večera sprevádzať šarmantná česko-slovenská moderátorská dvojica v zložení Michala Hergetová a Roman Juraško.

Dramaturgia v duchu pocty Milanovi Rastislavovi Štefánikovi 

Ako to majú organizátori Česko-Slovenského plesu vo zvyku, dramaturgia podujatia sa opäť ponesie v duchu významných osobností a okamihov v dejinách oboch krajín. V programe nadchádzajúceho ročníka preto bude špeciálne miesto patriť pripomienke 140. výročia narodenia generála Milana Rastislava Štefánika, ktorý je dodnes považovaný za jednu z najuznávanejších osobností slovenskej a československej  histórie. 

Pozrite si, ako to na prestížnom podujatí vyzeralo tento rok:

Česko-Slovenský ples 2019

Autor: 
YouTube

Všetky dôležité informácie nájdu návštevníci tiež na sociálnych sieťach na profiloch Česko-Slovenského plesu:

Facebookový profil

Instagram 

kanál You Tube 

 

- - Inzercia - -