Dnes je nedeľa, 09.august 2020, meniny má: Ľubomíra
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Bratislavské módne dni By MERCEDES-BENZ 2019: Zahraniční hostia, ale aj súťaž talentov

september 11, 2019 - 15:18
Výnimočná atmosféra, talentovaní dizajnéri, ale aj nové talenty na našej módnej scéne. Bratislavské módne dni By Mercedez Benz 2019 sú opäť zárukou vysokej kvality a profesionality. Tento rok organizátori podujatia opäť privítajú aj výnimočných hostí zo zahraničia.

Foto: Ramon Leško

Kolekcie na obdobie jeseň a zima predstavia renomovaní slovenskí dizajnéri, nové módne talenty, ale aj módni návrhári zo zahraničia. Bratislavské módne dni By Mercedez- Benz sú každoročnou prestížnou oslavou módy, kreativity a ženskej krásy.

Prehliadky sa budú konať na dvoch rôznych miestach, prvé dva dni v hoteli Double Tree by Hilton a druhé dva dni v od svätenom kostole klarisiek v centre mesta. Vo štvrtok sa opäť uskutoční finále projektu ,,Nové tváre módnej scény“, vďaka ktorému sa na našej scéne presadili viacerí talentovaní módni tvorcovia.

Tento rok to finalistky naozaj nemali jednoduché, museli sa popasovať s témou ,, Štefánik“. „Jesenné Bratislavské módne sú tohto roku naozaj výnimočné, pretože získavajú medzinárodný charakter. Je úžasné, že sa nám organizátorom hlásia zahraničné krajiny sami. Pred pár rokmi sme v Bratislave privítali talianskych a anglických módnych dizajnérov. Túto jeseň nás čaká prezentácia indonézskej a čínskej módy. Vďaka zahraničným módnym tvorcom má toto podujatie úplne nový rozmer. Sme rovnako aktívni aj smerom von. Počas nedávnych rokov sme navštívili Rím, Londýn a Viedeň. Pravidelne chodievame aj do Prahy, do Obecného domu, kde sa na jednom móle stretávajú slovenskí a českí módni návrhári,“ prezradila organizátorka podujatia a riaditeľka agentúry Promotion Mária Reháková.

Krásna, veselá a pestrofarebná. Taká je presne móda, ktorá pochádza z viacerých oblastí Indonézie. „Naša krajina je neuveriteľne hrdá, že môže byť súčasťou tohto prekrásneho projektu. Je to po prvýkrát, že indonézski dizajnéri budú súčasťou Bratislavských módnych dní. Mnoho Slovákov pozná z Indonézie predovšetkým ostrov Bali, no naša krajina má 7000 rôznych ostrovov a viac ako 300 rôznych etnických skupín. Na tejto krásnej módnej šou vám predstavíme šesť módnych návrhárov, ktorí pochádzajú z rôznych oblastí Indonézie,“ prezradila veľvyslankyňa Indonézskej republiky na Slovensku Adiyatwidi Adiwowo.

Na tomto ročníku nádherného módneho podujatia sa tento rok zapojilo aj Veľvyslanectvo Čínskej ľudovej republiky v Slovenskej republike. „Sme veľmi radi, že môžeme byť súčasťou tejto prestížnej módnej šou. Tá naša čínska, bude pozostávať z dvoch častí. Prvá časť bude tou tradičnejšou. Predstavíme vám Qipao Show. Qipao je typický čínsky odev, ktorý sa stal populárnym už v roku 1920. Druhou časťou módnej prehliadky bude moderná šou.

Predstaví s v nej výnimočná čínska dizajnérka WU Meixuan,“ povedal nám čínsky veľvyslanec Lin Lin. Vrcholom nádherného módneho podujatia bude aj finále projektu Nové tváre módnej scény. Jej víťazku čaká množstvo cien, medzi nimi aj trojmesačný pobyt v Indonézií podľa vlastných preferencií konkrétnej oblasti. Organizátori Bratislavských módnych dní By Mercedez Benz už teraz sľubujú všetkým módnym fanúšikom štyri nezabudnuteľné večery.

- - Inzercia - -