Dnes je nedeľa, 16.január 2022, meniny má: Kristína
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Finalistka projektu Nové tváre módnej scény Radovana Svýbová: "Moja kolekcia bude plná kontrastov, rovnako ako aj život M. R. Štefánika."

september 15, 2019 - 14:00
Neoddeliteľnou súčasťou Bratislavských módnych dní by MERCEDES-BENZ je tiež obľúbený projekt Nové tváre módnej scény. Ten je s prestížnou módnou udalosťou, ktorú vydavateľstvo STAR production organizuje už roky, neodmysliteľne spätý. Adeptkou na víťazku je i sympatická Radovana Svýbová.
Foto: 

Čo Vám napadne ako prvé, keď sa povie meno M. R. Štefánik?

Človek, ktorý patril a patrí k najvýznamnejším Slovákom. Človek, na ktorého môžeme byť my Slováci pravom hrdí. Človek veľmi vzdelaný, všestranne založený vizionár. 

Aká bola Vaša prvá reakcia, keď ste sa dozvedeli práve názov tohtoročnej témy?

Na prvé počutie sa téma zdala ťažká a vzdialená od sveta módy. Avšak, keď som sa bližšie pozrela na život M.R. Štefánika, pochopila som, koľko možností táto téma ponúka. Tento muž bol veľmi všestranne zameraný. Aj doba, v ktorej žil, bola sama o sebe inšpiráciou. Nechala som sa inšpirovať aj jeho známou fotografiou v uniforme a čiapke.

Koľko Vám trvalo vytvorenie predstavy, ako bude kolekcia vyzerať?

Ja som sa tému dozvedela pomerne neskoro. Takže príprava prvotnej predstavy, v akom duchu sa kolekcia bude niesť, bola dosť rýchla, zhruba dva týždne. 

Čo je v samotnom procese jej tvorby najnáročnejšie?

Moja, vlastne naša kolekcia, je celá ručne pletená a háčkovaná. Už samotné upletenie jedného modelu zaberie dosť času a môžem prezradiť, že všetko bude pletené. Aj doplnky ako čiapky, opasky, kabelky. 

Koľko ľudí na nej aktuálne pracuje?

Pracujeme na nej 3 baby - maminka ja a sestra, čiže sme taká zohráná rodinná trojka. 
Skúste, prosím, na ňu našich čitateľov aspoň pár vetami navnadiť.
Kolekcia bude plná kontrastov, rovnako ako aj život M. R. Štefánika. Na jednej strane je kolekcia inšpirovaná vojenskou uniformou ako symbolom sily a mužnosti, na strane druhej je tu inšpirácia ženami, ktoré tak Štefánik miloval. Všetko zjemnené materiálom, vlnou. Diváci sa môžu tešiť aj na pletené svadobné šaty. M. R. Štefánik sa nestihol oženiť, predstavu nevesty som ale preniesla do kolekcie.
 

Držíme palce. :-)

- - Inzercia - -