Dnes je nedeľa, 16.január 2022, meniny má: Kristína
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Tretí večer Bratislavských módnych dní by Mercedes-Benz v znamení nových priestorov i nováčikov na scéne

september 18, 2019 - 23:53
Ani predposledný večer Bratislavských módnych dní by Mercedes-Benz nestratil na originalite, kreativite a talente našich módnych tvorcov. Organizátorka podujatia, pani Mária Reháková, sa navyše vyjadrila k téme, ktorá v ostatných hodinách rezonuje Slovenskom.
Foto: 
Ramon Leško

Bratislavské módne dni by Mercedes-Benz sú najúspešnejším slovenským projektom zameraným na módu, o tom niet pochýb. Pani Mária Reháková, ktorá za ním už roky úspešne stojí, netají, že ide o dlhé mesiace náročných príprav, keďže je vylúčené ostať stáť na jednej úrovni: „Každý rok musíme prinášať niečo nové, aby slovenská móda napredovala. Módnu scénu sme za roky obohatili o množstvo návrhárov, ktorým dávame podmienky na štart, a samozrejme ich podporujeme v ďalšej tvorbe. Celý tím, ktorý na príprave Bratislavských módnych dní participuje, to robí s láskou a s hlbokým presvedčením, že podporovať talenty a umožniť im presadiť sa v móde ako doma, tak i v zahraničí, má význam. Každý rok k nám zavítajú módni tvorcovia zo zahraničia a je pre nich česť predstaviť svoje kolekcie aj slovenským divákom. Preto ma veľmi mrzí, ak médiá a neprajníci zabúdajú na to podstatné, a vo svojich vyjadreniach vyzdvihujú výlučne to, čo s módou vôbec nesúvisí - všetci vieme o kom hovorím. Degradujú tým našu prácu a hlavné posolstvo Bratislavských módnych dní." 

Záznam z celého večera:

Nové priestory

Kým prvé dva večery jesennej edície Bratislavských módnych dní by Mercedes-Benz sa sústredili do priestorov hotela DoubleTree by Hilton, dnešný i zajtrajší večer prebehnú v očarujúcich priestoroch Kostola Klarisiek v centre hlavného mesta. Aj dnes, ako vždy, bolo na čo pozerať!

klarisky01.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Úvod večera patril hlavnej organizátorke Bratislavských módnych večerov, pani Márii Rehákovej, ktorá sa za dlhoročnú priazeň všetkých fanúšikov módy úprimne poďakovala a vyzvala ich k priazni aj v ďalších ročníkoch, pretože my ani zďaleka nekončíme. :-)

Návrhári nesklamali

teti_den.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Po utorku, keď sme si pripomenuli tiež 25-ročné pôsobenie fenomenálnej Jany Pištejovej na módnej scéne, sa na prehliadkovom móle striedali nádherné a pestré kúsky od známych slovenských návrhárov - nielen stálic Bratislavských módnych dní by Mercedes-Benz, ale i celkom nových mien.

Prehliadku odštartovala niekdajšia víťazka projektu Nové tváre módnej scény Zarina Šimkovič, ďalej pokračovali kolekcie návrhárov: Ida Sandor, Rozalia Bot, Jaroslava Wurll Kocanová, Izabela Komjati, Lucia Rybárová, Martina Vrábelová, Adriana HoreckáZuzana Haková.

Tešíme sa opäť zajtra

Bratislavské módne dni by Mercedes-Benz napredujú. Veľkú poklonu treba venovať aj samotným módnym návrhárom. Publikum zaujali a ukázali krásne modely z vlastných dielní, spomedzi ktorých by si ten svoj vvybrala každá žena.

Nezabudnite, že už zajtra nás čaká finále súťaže Nové tváre módnej scény. Tohtoročná téma M.R.Štefánik sa ukázala ako bezodná dávka inšpirácie. Sledujte nás aj online na www.zenskyweb.sk a uvidíte, ako si s osobnosťou tohto významu poradili nádejné módne talenty.

- - Inzercia - -