Dnes je štvrtok, 24.september 2020, meniny má: Ľuboš, Ľubor
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Aj v obchodných centrách môžete Žiť energiou

október 10, 2019 - 09:00
Užitočný program pre celú rodinu môžete v jesenných dňoch zažiť v piatich obchodných centrách na Slovensku.

Získajte popri nakupovaní praktické informácie o tom, ako v domácnosti neplytvať energiou. Príďte si po nové inšpirácie od odborníkov z poradenských centier ŽIŤ ENERGIOU a zabavte sa.

  • Avion Bratislava (11.10.209)
  • OC Mlyny Nitra (13.10.2019)
  • MAX Trenčín (16.10.2019)
  • Aupark Košice (18.10.2019)
  • Europa Shoping Center Banská Bystrica (20.10.2019)

Po tom, čo počas tohto leta mali možnosť využiť bezplatné energetické poradenstvo návštevníci najväčších slovenských aquaparkov, pokračuje „Roadshow so Žiť energiou“ v obchodných centrách.

V stánku Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry môžete získať užitočné odporúčania a rady, ako znížiť spotrebu energie priamo u Vás doma. Dozviete sa aj ako efektívne využívať obnoviteľné zdroje. Odborní konzultanti z poradenských centier ŽIŤ ENERGIOU Vám napríklad poradia, či sa oplatí vyrábať vlastnú energiu z fotovoltického systému alebo ohrievať vodu prostredníctvom solárnych kolektorov, tiež akú službu urobí tepelné čerpadlo, či ako môžete získať príspevok na nový kotol na biomasu.

Pre tých, ktorí sa budú chcieť zabaviť a prevetrať si svoje vedomosti o miestnych zaujímavostiach a využívaní energie, je pripravený kvízomat. Vezmite do ruky pripravené ovládače, spoľahnite sa na svoje poznatky a získajte zaujímavé ceny v moderovanom interaktívnom kvíze. Keďže nepôjde len o správne odpovede, ale aj o čas, je to príležitosť, ako vylepšiť náladu sebe aj spoluhráčom. V jednom kole môžete naraz súťažiť aj dvadsiati.

Ak si chcete uchovať spomienku na tento deň aj v albume, vo fotostánku sa o to postará profesionálny fotograf. Na výber budete mať množstvo vtipných a nápaditých rekvizít.

Popustiť uzdu fantázii, nechať priestor kreativite a vytvoriť originálne tričko? Prečo nie! Vďaka pripraveným farbám a šablónam sa každý ľahko premení na módneho návrhára.

O tom, že škola môže byť hrou, alebo skôr energia hrou, sa budú môcť presvedčiť deti. Ak absolvujú atraktívne disciplíny, ktoré demonštrujú fyzikálne javy, môžu získať zaujímavé ceny. Športoví nadšenci si môžu vyskúšať, koľko energie dokážu vyrobiť priamo na bicykli. Chýbať nebude ani malé občerstvenie. O dobrú náladu sa postará moderátor a animátori.

Zažite deň plný hier a zábavy v skvelej atmosfére a získajte užitočné informácie! Ak by ste to náhodou nestihli, bezplatné energetické poradenstvo nájdete v poradenských centrách Žiť energiou v Bratislave, Trenčíne, Banskej Bystrici, Žiline a v Košiciach. Okrem osobného poradenstva môžete využiť aj e-mailové alebo telefonické konzultácie na bezplatnej linke 0800 199 399.

Srdečne Vás všetkých pozývame:

  • Avion v Bratislave, piatok 11. októbra 2019
  • OC Mlyny v Nitre, nedeľa 13. októbra 2019
  • MAX v Trenčíne, streda 16. októbra 2019
  • Aupark v Košiciach, piatok 18. októbra 2019
  • Europa Shoping Center v Banskej Bystrici, nedeľa 20. októbra 2019

www.zitenergiou.sk

- - Inzercia - -