Dnes je piatok, 14.august 2020, meniny má: Mojmír
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Skvelá správa pre fanúšikov Beatles. Pozrite, čo sa chystá!

október 18, 2019 - 08:00
Fanúšikovia a fanúšičky už nefungujúcej britskej kapely The Beatles sa môžu tešiť na nový box set obsahujúci, okrem iného, single formácie z rokov 1962 až 1970.

The Beatles: The Singles Collection ponúkne 46 skladieb na sedempalcových, 180-gramových vinyloch a s reprodukciami pôvodných obalov singlov z rôznych krajín. Do výberu sa dostali aj piesne Free as a Bird a Real Love, ktoré po prvý raz vyšli až v 90. rokoch minulého storočia. Novinka sa dostane na trh 22. novembra. Jej súčasťou bude aj 40-stranový booklet s fotografiami či esejami historika kapely Kevina Howletta. Vinylovú kolekciu predstavili aj v krátkom videu, ktoré zverejnili na internete.

Legenda na hudobnej scéne

The Beatles vznikli v roku 1960 v Liverpoole a hudobná kritika ich dodnes považuje za jednu z najlepších a najvplyvnejších kapiel všetkých čias. Vo Veľkej Británii nahrali a vydali dvanásť štúdiových albumov. Kapela má na konte desať prestížnych cien Grammy, vrátane trofeje za celoživotný prínos.

Formácia získala aj Oscara, a to za skladbu Let It Be z rovnomenného dokumentárneho filmu z roku 1970. V roku 1988 The Beatles uviedli do Rock'n'rollovej siene slávy. Medzi najväčšie hity skupiny patria skladby ako napríklad Please Please Me, Help!, Ticket to Ride, Yesterday, All You Need Is Love, Hey Jude, Come Together, A Hard Day's Night alebo And I Love Her.

Speváka a gitaristu Johna Lennona zavraždil v roku 1980 v New Yorku Mark David Chapman a gitarista George Harrison v roku 2001 podľahol rakovine. Zvyšní členovia, Paul McCartney (basgitara, spev) a Ringo Starr (bicie) sú stále hudobne aktívni.

The Beatles - Help!

Informácie pochádzajú z webstránky www.rollingstone.com a archívu agentúry SITA.

- - Inzercia - -