Dnes je sobota, 15.august 2020, meniny má: Marcela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Najobľúbenejšie citáty, ktoré vám pomôžu nechať ho ísť

apríl 15, 2020 - 19:00
Každý z nás aspoň raz za život miloval, pre lásku plakal, trpel a zaprisahal sa, že už nikdy viac. Tak či onak, láska je bezodnou studnicou citátov od nepamäti. A práve tieto vám možno pomôže sa od tej nešťastnej odpútať.

Stotožňujete sa s nimi?

"Čokoľvek, nad čím nemáš kontrolu, ťa má naučiť nechať veci ísť a dôverovať Vesmíru.“ (Jackson Kiddard, zosnulý francúzsky filozof a jogín)

"Ak niekoho naozaj miluješ, nechaj ho ísť. Ak sa vráti, je tvoj. Ak nie, nebol ti súdený. Nemôžeš si prisvojiť veci, ktoré ti nepatria.“ (neznámy autor)

"Veľa ľudí by so mnou chcelo jazdiť v limuzíne. Ja som ale vždy túžila po niekom, kto by so mnou bežal na autobus.“ (Oprah Winfrey, úspešná moderátorka)

"Ak on nerobí nič pre to, aby si ťa udržal, prečo sa ty všemožne snažíš, aby pri tebe zostal?" (Taylor Swift, speváčka)

"Keď sa jedny dvere zatvoria, ďalšie sa otvoria. No často sa tak dlho pozeráme na tie zavreté, že nevidíme tie, ktorý sa pre nás otvorili.“ (Helen Keller, v dávnych dobách významná americká spisovateľka)

"Ak máte to šťastie, že sa stretnete s TÝM pravým človekom, potom sa život okamžite stáva najkrajším. Nemôže to byť lepšie. Pokiaľ to tak nie je, oplatí sa Vám čakať." (John Krasinski, herec)

"Najväčší zbabelec je muž, ktorý v žene prebudí lásku, aj keď nemá v úmysle ju milovať.“ (Bob Marley, legendárny spevák)

"Múdre dievča pobozká, no nemiluje, počúva, ale neverí a opúšťa muža skôr, ako je opustené.“ (Marilyn Monroe, herečka, ikona svojej doby)

"Priebeh skutočnej lásky nikdy nie je hladký.“ (William Shakespeare, nezabudnuteľný anglický dramatik)

A na záver ...

... hádam jeden z najdôležitejších:

"A vtedy som zistil, že je koniec. Keď sa začnete zamýšľať nad začiatkom, viete, že je to koniec.“ (Junot Diáz, spisovateľ)

Krásny a veľavravný citát. Od predošlého vzťahu sa oslobodíte v momente, keď začínate premýšľať nad novým začiatkom. Presne to je ten okamih, ktorý symbolizuje vo vašom živote nový začiatok. 

- - Inzercia - -