Dnes je nedeľa, 29.november 2020, meniny má: Vratko
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Dnes oslavuje narodeniny Julia Roberts!

október 28, 2019 - 10:00
Kto by nepoznal modernú popolušku? Očarujúcu Pretty Woman, ktorú tak nenapodobiteľne stvárnila táto americká herečka, jedna z posledných skutočných hviezd Hollywoodu?

Narodila sa v Atlante, kde prežila nie príliš radostné detstvo. Rodičia sa rozviedli a zatiaľ čo Julia so sestrou si zvykali na otčima, skutočný otec, ktorému zverili do starostlivosti brata, zomrel krátko po rozvode na rakovinu. A hoci mi ju poznáme z filmového plátne ako nádhernú a oslňujúcu ženu, nebolo to vždy tak. Bola skutočne škaredým káčatkom, ktoré si predsavzalo, že svoje nedostatky pretvorí na prednosti. A tak sa z nej vykľula pôvabná labuť.

Posmievali sa jej kvôli priveľkým ústam, vysokej chudej postave a silným dioptriám. Ona si však z toho ťažkú hlavu nerobila. Pery neskôr využila na spôsob obchodnej značky a okuliare vymenila za kontaktné šošovky, ktoré nádherne zvýraznili jej gaštanové oči.  Zrodila sa skutočná Pretty Woman.

Cesta na výslnie

Julia spočiatku vôbec nepomýšľala na hereckú dráhu. Chcela byť veterinárkou. Milovala kone, ku ktorým zdedila lásku po starom otcovi. To, že je výborná jazdkyňa využila aj vo filme. Po skončení strednej školy odišla do New Yorku, kde jej starší súrodenci navštevovali hereckú školu. V tom čase netušila, že by aj ona mohla byť herečka. No vďaka bratovi, ktorý sa v tom čase už etabloval v Hollywoode, získala menšiu úlohu vo filme Červená ako krv. Film však nepatril medzi kasové trháky a čoskoro sa naň zabudlo. No Julia, ktorá úlohu vzala ako brigádu a finančne si prilepšila na štúdiá, na filmovom plátne doslova žiarila. Bola neprehliadnuteľná a svet tak síce prišiel o jednu zverolekárku, ale získal hereckú stálicu.

Nezabudnuteľná  Vivian

A hoci nakrútila veľa úspešných filmov, jej osudovou postavou sa stala rola prostitútky Vivian v kultovom filme Pretty Woman. Nikto nečakal ošiaľ, ktorý sa okolo nej spustil po tom, čo film začali premietať. Noviny o nej denne písali, paparazzi ju prenasledovali na každom kroku. Ako neskôr priznala, chvíľami tú slávu priam nenávidela. A to prenasledovanie zanechalo na nej aj následky. Veľmi schudla a začalo sa špekulovať, že trpí anorexiou, prípadne užíva drogy. Nič z toho nebola pravda. Júlia bola z neustálej pozornosti jednoducho len vyčerpaná a vystresovaná.

Nie je tajomstvo, že hoci bol film megaúspešný, medzi umelecké veľdiela vyznačujúce sa filozofickým odkazom ľudstvu nepatrí. Julia nakrútila obsahovo aj oveľa hodnotnejšie filmy a tie sa nesťažovali na nedostatok diváckeho úspechu.

Prvý Zlatý glóbus a prvú nomináciu na Oscara získala za film Oceľové magnólie.  Zlatú sošku jej priniesla snímka – Erin Brockovich, v ktorej hrala hlavnú úlohu sekretárky Erin, ktorá objavila veľký ekologický škandál. Rola jej priniesla nielen najvyššie herecké ocenenie, ale aj postavenie najlepšie platenej herečky v Hollywoode.

Cieľavedomá aj v súkromí

Hoci randila s najväčšími krásavcami Hollywoodu, akými boli Kiefer Sutherland, Liam Neeson, Matthew Perry a Benjamin Bratt, vydala sa za pomerne neznámeho countryového speváka Lyle Lovetta, ktorý pravdepodobne vynikal vnútornou krásou, o ktorej vedela len ona, lebo pravdupovediac, keď ho na stránkach tlače predstavila, neomdlievali sme.

Manželstvo vydržalo rok a pol. Druhýkrát sa vydala za kameramana Daniela Modera, ktorého si vlastne kúpila od jeho manželky. Júlia sa jednoducho zamilovala a to, že Daniel bol pomerne šťastne ženatý a so ženou čakali dieťa, nepovažovala za relevantný problém. Údajne ponúkla jeho žene slušné odstupné a tá pristala. Nuž, kto hodí kameňom a po ktorej zo zainteresovaných dám?

Júlia je však s Danielom šťastná a spokojná už roky. Žijú na súkromnom ranči v Mexiku a vychovávajú dvojčatá dcéru Hazel a syna Phinnaeusa. Tretie dieťa, syn Henry Daniel, sa narodilo v roku 2007.

Autorka textu: Anna Bahýlová

Fotografie: Shutterstock

- - Inzercia - -