Dnes je sobota, 23.január 2021, meniny má: Miloš
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Súťaž o najkrajšiu tortu Slovenska už o DVA dni. Zaspieva nám i JAKUB PETRANÍK!

október 24, 2019 - 02:00
Jakub Petraník už dávno nevedie typický muzikantský život. Hudbe sa ale aj po skončení speváckej súťaže Superstar, vďaka ktorej je väčšine ľudí známy, venuje naďalej a jeho spevácky talent si budete môcť naplno vychutnať už túto sobotu na podujatí NAJKRAJŠIA TORTA SLOVENSKA.
Foto: 

Dva dni pred začiatkom podujatia sme vyspovedali i známeho speváka.

Už v sobotu nám zaspievaš na podujatí "Najkrajšia torta Slovenska". Pripravuješ si aj špeciálny repertoár skladieb, keďže na akcii bude prítomných veľa rodín s deťmi?

Popravde, ja som v tomto strašný lajdák. Vždy, keď idem na akciu, tak si to, čo budem spievať, rozmyslím až v aute. Ani tentoraz to zrejme nebude inak. Nechajme sa prekvapiť. :-) 

Aký je tvoj vzťah k sladkostiam?

Sladkosti sú pre mňa ako droga a môj veľký zlozvyk. Myslím, že to mám po mamke, ktorá ich miluje rovnako. Snažím sa obmedziť aspoň príjem sladených nápojov, hoci nie vždy sa mi to podarí. Na druhej strane mám šťastie v tom, že z hľadiska genetiky môžem zjesť čokoľvek, a extra to na mne nevidieť. 

Pamätáš si, kedy si naposledy niečo upiekol?

Bolo to zhruba pred mesiacom - u kamarátky v jej podniku. Už pomaly zatvárala, keď som sa jej opýtal, či má vajcia a múku. Do hodinky bola z môjho nápadu bábovka s malinami.  

Akej dobrote nikdy neodoláš?

Čokoláde ... tá je mojím prekliatím.Napadne ti rýchly recept na koláč / zákusok, ktorý zvládnu pripraviť aj tie najväčšie kuchárske antitalenty?

Za najjednoduchší recept považujem práve tú bábovku. Pečiem rád, ale vždy dodržiavam presný postup receptu na internete, najmä gramáže jednotlivých ingrediencií. Zatiaľ mi však dali jednoznačne najviac zabrať makrónky. 

Blíži sa záver roka. Ako ho stráviš / čo plánuješ? V súkromnej i pracovnej oblasti.

Veľmi pracovne. Momentálne mám rozpracovaných množstvo projektov v rámci hudobnej dramaturgie, takže na spev na akciách nie je ani veľa času. No môžem prezradiť, že spolupracujeme s Matejom Koreňom na novom singli a na to sa teším. 


Kde, okrem blížiaceho sa víkendového podujatia, ťa fanúšikovia budú môcť vidieť spievať naživo?

Nerád by som avizoval niečo dopredu, keďže víkendy aktuálne trávim v strižni. Ponuky na vystúpenia sú, aj v okolí Vianoc, ale zatiaľ nie som úplne pevne rozhodnutý, ktoré príjmem. Svojich fanúšikov budem ale určite včas informovať aj na sociálnej sieti. :-)

Jakub svojho času mnohých ľudí prekvapil bezchybnou interpretáciou šansónov a novinkou "SRDCE":

Jakub PETRANÍK - SRDCE (official video)

- - Inzercia - -