Dnes je sobota, 15.august 2020, meniny má: Marcela
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Príbeh: „Milujem ho, no musela som vzťah ukončiť. Ten dôvod pochopia všetci."

október 23, 2019 - 18:00
Väčšina partnerských dvojíc už narazila vo vzťahu na problémy, ktoré bolo potrebné urgentne riešiť. Ideálny prípad nastáva vtedy, keď sa snažia mraky zahnať obaja partneri rovnako. V mojom vzťahu som na to bola dlhé roky sama. Jedného dňa ma to však prestalo „baviť“ a tak som radšej odišla.

Nedávno som čítala článok s odborníkom na vzťahy, ktorý opisoval jeden z najčastejších dôvodov krachu manželstva. Článok mal názov: Prečo ženy odchádzajú, hoci partnera milujú. I keď sa vraví, že za rozpad vzťahu môžu vždy obaja partneri, v každom jeho slove som sa našla.

Aj mne takmer prasklo srdce, tiež som musela zozbierať každý kúsok hrdosti a odvahy, ktorý mi ešte ostal a bolelo ma vrátiť sa v myšlienkach naposledy späť k obdobiu, keď som pre manžela prestala existovať. Ťažko povedať, či by som bola rovnako rázna aj v prípade, ak by sme mali deti. Nemáme, a určite aj preto sa mi rozhodnutie robilo ľahšie, no stále veľmi bolestivo.

Pre Milana som bola dlhé roky vzduch. Buď pracoval, hral tenis, sledoval filmy, sedel pri počítači alebo chodieval na ryby. Ani jedna z jeho voľnočasových aktivít ma nezahŕňala, vystačil si bezo mňa a tváril sa, že mu to náramne vyhovuje. Manžel je dobrý chlap. Medzi kamarátmi obľúbený, v práci úspešný, zodpovedný a s dobrým srdcom. Človek, ktorý nikdy neodmietne prosbu kamarátov o pomoc. Až sa mi tisnú do úst slová, že by sa kľudne rozdal. Žiaľ nie, čo sa vlastného vzťahu a jeho záchrany týka.

Stačilo by tak málo

V spomínanom článku sa písalo, že každý muž by si mal uvedomiť jednu podstatnú vec. Žena nie je jeho majetkom a nie je povinná ho milovať. Jej lásku si treba zaslúžiť a starať sa o ňu. Každý deň, každú chvíľku. A to nie peniazmi, spoločenským postavením či drahými darmi, no prejavovaním záujmu a pozornosti. Žena musí cítiť, že svojmu partnerovi nie je ľahostajná, musí cítiť, že sa o ňu zaujíma, chce počúvať o jej starostiach a radiť jej, ako ich čo najlepšie zvládať.

Ak moje riadky práve teraz číta nejaký muž a spoznal sa v nich, chcela by som na neho apelovať ešte jedným odkazom. Nemyslite si, že žena nerozozná úprimný záujem od pretvárky. Len nás chyťte za ruku, nájdite si na nás hoc zopár minút denne. Objímte nás. Možno vás samotných prekvapí, ako nám na podobných, a zdanlivo nepodstatných maličkostiach záleží.

Netuším, akým smerom sa bude uberať môj život v budúcnosti. Ale v kútiku duše viem, že moje rozhodnutie bolo správne. Ak on neurobil nič, aby náš vzťah zachránil, prečo by som ja mala bojovať za to, aby sme v ňom zostali?

Soňa (35)

- - Inzercia - -