Dnes je utorok, 18.máj 2021, meniny má: Viola
Čas čítania
4 minutes
Zatiaľ prečítané

Anna Jarinová: Úspechom je pre mňa spokojnosť ľudí

november 03, 2019 - 08:00
„Myslím si, že pokora je veľmi dôležitá. Viackrát som sa presvedčila, že každý je nahraditeľný,“ tvrdí riaditeľka Zion Spa na Slovensku ANNA JARINOVÁ. Cenné skúsenosti získala v zahraničí, dnes šéfuje štyrom prevádzkam u nás.
Foto: 

Cenné skúsenosti získala v zahraničí, dnes šéfuje štyrom prevádzkam u nás.  V súčasnosti ponúka hosťom dva koncepty – ZION SPA PREMIUM a ZION SPA LUXURY. Rozprávali sme sa s ňou o úspechu, motivácii zamestnancov, ale aj o tom, kde čerpá energiu potrebnú na prácu.

Vyštudovali ste cestovný ruch na Slovensku. Potom vaše cesty viedli do USA. Na akej pozícii ste tam začínali?

Pracovala som v Swiss Hoteli Chicago. Začínala som na finančnom oddelení, kde som hneď po škole absolvovala dvojročnú stáž. Venovala som sa všetkému, čo sa týka práce s účtami, fakturáciami, dennými uzávierkami, ale aj s každodennou prevádzkou v hoteli – cez čísla. Na účtovnom oddelení to bola najmä administratíva a dlhé hodiny sústredenia sa na obrazovku počítača, čo som potom mohla cez víkendy zmeniť prácou na banketoch a priamo s hosťami. Naučila som sa veľmi veľa o chode luxusného hotela.

Potom ste sa pracovne presunuli do mexického Acapulca. Ako vám tá skúsenosť pomohla v kariére?

Vďaka tomu, že som mala také dobré základy, bolo jednoduché nájsť si ďalšiu zaujímavú prácu. Robila som supervízorku v boutique Willow Stream Spa. Bližšie som spoznávala krásy spa sveta cez výnimočné produkty, esenciálne oleje a všetky veci, ktoré tam boli. Zároveň som začala organizovať tréningy pre zamestnancov spa boutique, ale aj pre terapeutov. Mali sme veľký beauty salón, v ktorom sme ponúkali hosťom rozmanité služby, ošetrenie vlasov, manikúru, pedikúru i líčenie. Vďaka tejto práci som sa dostala do tajov spa, wellnessu, fitnes a beauty. Posunula som sa na spa manažérku, potom na asistentku riaditeľky, až som sa stala riaditeľkou celého spa. V Acapulcu som pôsobila päť rokov a bola to vynikajúca a obohacujúca skúsenosť.

Potom vaše cesty viedli bližšie k rodnej krajine. Presunuli ste sa do Česka. Ako si spomínate na tamojšie pôsobenie?

V Prahe som nastúpila ako spa riaditeľka v hoteli Mandarin Oriental. Tam som upevňovala svoje vedomosti v oblasti vedenia tímu. Naučila som sa orientovať v oblasti vývoja produktov o spoznala cestu, kadiaľ sa má oblasť spa uberať. V Prahe som prežila šesť rokov.

Ako vás ovplyvnili tieto zahraničné skúsenosti?

Všetko som sa vždy musela naučiť od začiatku. Prichádzala som do kontaktu aj s klientmi, ale aj so zamestnancami. Pracovala som aj v oblasti administratívy. Presun z amerického kontinentu do Európy bol náročný. Netušila som, čo budem robiť v pražskom hoteli Mandarin Oriental, kde bolo len šesť masérskych miestností, žiadny wellness ani beauty salón, malé fitnes centrum a pár zamestnancov. Dalo mi to však veľmi veľa. Prešla som z veľkej prevádzky, kde sme za deň poskytli osemdesiat až dvesto rôznych služieb a terapií, do malej prevádzky. Musela som ju efektívne prevádzkovať, aj čo sa týka nákladov. Boli to roky, keď bola svetová kríza (2008-2010). Naučila  som sa riadiť veci cez ekonomiku. Viedla som spa, ktoré bolo veľmi úspešné, čo sa týka spokojnosti hostí aj financií.

V súčasnosti ste riaditeľkou ZION SPA na Slovensku. V rôznych hoteloch máte štyri prevádzky. Čím je pre vás táto práca obohacujúca?

Každá z prevádzok je iná. Majú svoje špecifiká a ponúkajú rôzne služby práve pre svoju klientelu. V súčasnosti ponúkame dva koncepty – ZION SPA PREMIUM a ZION SPA LUXURY. Priamo v centre Bratislavy nájdete dve oázy plné oddychu a relaxu, a to v hoteloch Crowne Plaza a Sheraton, kde je ZION SPA PREMIUM. V Sheratone je mestské spa, klienti majú menej času a využívajú kratšie procedúry, cez víkendy zase majú možnosť viac sa rozmaznávať. Z tvárových ošetrení si obľúbili pleťové ošetrenia svetových hviezd od Lindy Meredith. Najkrajšie spa v strednej Európe je v Grand Hoteli Kempinski High Tatras, v ktorom nedávno oddychovala aj Catherine Zeta-Jones. Veľmi sa jej v ZION SPA LUXURY páčila naša tatranská aromamasáž. Teraz tam máme novinku, klienti môžu vyskúšať úplne novú infrasaunu. Ďalšie ZION SPA LUXURY je v bratislavskom Grand Hoteli River Park, odtiaľ je nádherný výhľad na Dunaj a lužné lesy. Fyzickú aj psychickú kondíciu si tu zlepšuje pri každej návšteve hotela aj Petra Vlhová. Vyskúšať možno viaceré značkové terapie, odporúčam ružové tajomstvá Márie Terézie. Práca v spa je rôznorodá, snažíme sa klientom ponúknuť to, čo potrebujú a ušiť im procedúry na mieru. Ľudia v mestách sú uponáhľaní a nemajú veľa času, preto ponúkame kratšie terapie. Naopak do Tatier prichádzajú oddychovať a majú viac času pre seba i svoju rodinu, preto sú tam procedúry zamerané na hĺbkovú relaxáciu a sú oveľa dlhšie. Dôležité však je, aby od nás všetci odchádzali ako znovuzrodení.

Pôsobíte skromne a pokorne. Je pokora určitou cestou k úspechu?

Myslím si, že pokora je veľmi dôležitá. Viackrát som sa presvedčila, že každý z nás je nahraditeľný. Zajtra vyjde slnko s nami či bez nás. Aj v oblasti spa sa snažíme hosťom pripomínať, aby sa o seba starali, vážili si seba a jeden druhého. Učíme ich trochu spomaliť, sústrediť sa na to, čo je pre každého dôležité. Možno aj jednoducho sa nikam neponáhľať...

Pracujete s ľuďmi. Ako motivujete zamestnancov, aby boli profesionálni?

Osobne som názoru, že môžeme zamestnancov motivovať rôznymi spôsobmi, no motiváciu musí nájsť každý v prvom rade v sebe. Môžeme mať vytvorené skvelé podmienky, ale ak v sebe nenachádzame motiváciu, prečo sa snažiť, tak je to úplne zbytočné. Motivácia je individuálna záležitosť, každého motivuje niečo iné. V ZION SPA máme nastavené rôzne motivačné programy, veľmi obľúbené sú tréningy a školenia. Ale keď sa ktoréhokoľvek zamestnanca spýtate, čo ho napĺňa, odpoveď je „spokojnosť hosťa a jeho úprimná vďaka, ktorá ide zo srdca“.

Čo je na práci riaditeľky ZION SPA najpríťažlivejšie?

Mám rada prácu s ľuďmi. Napĺňa ma spokojnosť hostí. Keď nás navštívia a dostanú od nás viac ako výbornú službu. Každý deň je pre mňa iný, vždy sa niečo nové naučím. Moja profesia je v podstate o tom, že pokrývam z každého rožku trošku. Viem si naplno vychutnať tvorbu nových terapií, konceptov, možnosť priniesť hosťom niečo nové, čo ich príjemne zaskočí a čo si obľúbia. Vždy hovorím, že spa je akoby malý hotel v hoteli.

ZION SPA je skutočnou oázou pokoja:

- - Inzercia - -