Dnes je streda, 02.december 2020, meniny má: Bibiána
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Účinné zbrane proti jesenným neduhom

november 18, 2019 - 09:30
Či chceme alebo nechceme, pri pohľade z okna je jasné, že jeseň a chladné počasie sú opäť tu. A ako to už býva, spoločne s týmto ročným obdobím prichádzajú tiež nepríjemní kamaráti, vďaka ktorým sa ocitnete v posteli skôr ako lusknete prstom.

Poďme sa teraz spoločne podívať ako sa rýchlo a efektívne zbaviť nepríjemných neduhov, ktoré vedia pokaziť pohodové dni celej rodine.

Bez sirupov ani ranu!

Nachladnutie sa väčšinou bez kašľa nezaobíde. Najskôr je suchý a ako sa zvyšuje produkcia hlienu, mení sa na vlhký. Ak chcete staviť na istotu a nemáte k dispozícii čerstvé či nasušené byliny na zahlienené priedušky, siahnite po multibylinných sirupoch zo svojej lekárne. Účinkujú pri vlhkom aj suchom kašli a sú na prírodnej báze.

Skvelé referencie získava STOPKAŠEĽ® Medical sirup Dr. Weiss. Táto zdravotnícka pomôcka obsahuje unikátnu kombináciu bylinných extraktov s násobným efektom 5 bylín, ktoré upokojujú podráždený krk, uľavujú pri kašli a obmedzujú tvorbu hlienu.

Špeciálne pre deti bol vyvinutý STOPKAŠEĽ® sirup Dr. Weiss PRE DETI s extraktami zo skorocelu, bazalky, materinej dúšky, šípok a slezu. Ako jediný bylinný prípravok obsahuje tiež beta-glukány a selén pre podporu imunitného systému detí, takže pôsobí rýchlejšie a účinnejšie. Tento výživový doplnok má veľmi príjemnú chuť, ktorá deťom uľahčuje jeho užívanie.

Choďte na vec múdro

Mnohým ľuďom pomáha sa tzv. nadopovať vitamínom C. Vrhajú sa nielen na čokoľvek citrusové ako sú pomaranče, grapefruity, či citróny, ale výsledok nie je stále podľa očakávaní. Vitamín C je ale účinný aj v kombinácii s ďalšími prírodnými látkami. Pri nádche a nachladnutí výborne pomáha výživový doplnok HERBALMED Hot drink Dr. Weiss. Ide o granulát určený k príprave horúceho nápoja, ktorý obsahuje extrakt zo šalvie lekárskej (dezinfikuje), lipy striebristej (upokojuje zapálenú a podráždenú sliznicu krku, uľahčuje potenie), eukalyptu (upokojuje nosovú sliznicu a pomáha pri zapchatom nose) a ďalších byliniek, ktoré sa vzájomne dopĺňajú. Tento nápoj je teda skvelým doplnením klasického čaju.

Porazte jesenné peripetie na celej čiare

Ak chcete zvýšiť intenzitu vykašliavania sú tiež skvelé teplé obklady a potieranie hrudníka. Vyberať môžete z mastí, sadla aj olejov. Bežne sa používa psie sadlo, bravčová masť, soľné obklady alebo eukalyptus vo forme esenciálneho oleja. Po aplikácii zmesi na hrudník sa na pokožke vytvorí špeciálny ochranný film vďaka ktorému nedochádza ku stratám vody a účinné látky liečivých rastlín ľahšie prenikajú do pokožky. Tkanivo hrudníka sa viac prekrvuje a preto lepšie vykašliavate. Vyskúšať môžete bylinnú masť, ktorá je vyrábaná podľa originálnej receptúry legendárneho švajčiarskeho liečiteľa – Psie sadlo. Konzistencia masti s extraktami z 10 liečivých bylín je na báze včelieho vosku, ktorý verne kopíruje funkciu a účinok pôvodného živočíšneho sadla. Eukalyptová silica rozpúšťa tuhé hlieny a uvoľňuje upchatý nos, tymianová silica uľahčuje vykašliavanie usadeného hlienu z dýchacích ciest a tiež uľahčuje dýchanie. Psie sadlo sa tradične maže na hruď a chrbát, ale je možné aplikovať menšie množstvo tiež pod nos a do oblasti spánkov. Masť obsahuje tiež hydratačné prísady, ktoré sa dokonale starajú o pokožku.

- - Inzercia - -